Gölbaşı :
z     z
12 Temmuz 2010, 16:02
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nın Yabancı Misafirleri Vardı...Turizm Bürosu'nun İlk Konukları..

  

   Gazi Üniversitesi ve Kiev Üniversitesi'nin ortaklaşa kültürler alışveriş kapsamında gerçekleştirdiği projede  yabancı uyruklu 24  öğrenci  Gölbaşı Belediyesi’ni ziyaret etti.  

 

     Tataristan Turizm  Bölge Müdürü ve Turizm ve Yönetim Bölümü Kıdemli Öğretim Görevlisi Başdirektor Sadikova Elvira ve Tataristan-Kazak Akademi yöneticisi  ve Uluslararası işbirliği Rektör Yardımcısı Lilia T. Miftakhutdinova yönetimindeki Ukraynalı  ve Tataristanlı  24 öğrenci  ile Gölbaşı belediyesinin misafiri oldular. Misafir öğrencilere Gölbaşı belediyesi tarafından ilçenin tarihi turistlik bölgeleri gezdirildi.

        

         Gölbaşı Belediyesi tarafından  misafir edilen öğrenciler Gazi üniversite’sinde Türkçe eğitim ve uluslararası kültür işbirliği çerçevesinde bir ay süre ile kurs alacaklar. Türk kültürünü ve tarihini öğrenme ve yerinde görme amacıyla Eğitim amaçlı geziler düzenleniyor.

 

     Gezi kapsamında Gölbaşı Belediyesi’ne misafir oldular.Gölbaşı Belediyesi Gölbaşı’nın turistlik yerlerini gezdirdi. İlçe merkezinde bir süre gezen öğrenciler,  Atatürk Sahil Parkı,  Mogan parkı ve Eymir Gölü’nü gezdi.  

      Misafir öğrenciler Gölbaşı Turizm Bürosu’na gelerek ilçe hakkında bilgiler ve dokümanlar aldılar.