Gölbaşı :
z     z
12 Temmuz 2010, 16:48
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bebek Dostu İlçe Gölbaşı'na Vali'den Teşekkür...

      Gölbaşı "Bebek Dostu ilçe" oldu, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, İlçe Kaymakamı Raşit Zengin'e, Sağlık Gurup Başkanı Dr. Önder Özen'e ve Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. Arslan Kağan Arslan'a plaket vererek teşekkür etti.   Kaymakam Raşit Zengin tüm Sağlık Personeline teşekkür etti.                Bugün Valilik makamında yapılan ödül töreninde, Bebek sağlığı üzerine açıklamalarda bulunan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, başkent olarak bebek sağlığı uygulamalarını başarıyla sağlayacaklarını söyledi.

      Vali Yüksel, Birleşmiş Milletler(BM)'nin milenyum hedeflerinin başında bebek ölümlerini azaltmak ve hatta ortadan kaldırmak olduğunu hatırlatarak, başkent olarak bebek sağlığı konusunu başarıyla uygulayacaklarını ifade etti. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ilan edildiği bu şehre yakışanı yapacaklarını kaydeden Vali Yüksel, Ankara'yı çocuk dostu şehir yapacaklarını bildirdi.

   Ankara İl Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy da anne sütünün göz ardı edildiğini, aileleri yıllardır bebek mamalarına yöneltmenin hata olduğunu yıllar sonra anladıklarını belirtti. Bebek dostu il unvanını kazandıklarını belirten Aksoy, ilçelerin de bu eksikliklerini tamamladıklarını sözlerine ekledi.      

Gölbaşı Kaymakamı  Raşit Zengin ilçedeki tüm sağlık personeline teşekkür ederek şunları söyledi. “  Ankara da bebek dostu ilçe adayıydık. Değerlendirmeler yapıldı. Keçiören ve Gölbaşı ilçesi Bebek Dostu İlçe oldu. Bizde hem bebek dostu ilçe, hastanemizde Bebek Dostu Hastane oldu. Bunun kendi Kriterler var. Biz bu kriterleri yakaladığımız için bebek dostu ilçe olduk. Bizde böyle bir ilçe olduğumuz için onur duyduk, Tüm sağlık çalışanlarınımızı tebrik ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Bundan sonra da çalışmalar devam edecek. “dedi.

       Valilik binasında düzenlenen plaket töreninde Vali Yüksel, Keçiören ve Gölbaşı kaymakamı ile Gölbaşı Devlet Hastanesi, Özel Medicana Hastanesi, Özel Sincan Lokman Hekim Hastanesi, Özel HRS Hastanesine ve Özel Vidi Mamak Hastanesi'ne plaket verdi.