Gölbaşı :
z     z
14 Temmuz 2010, 12:16
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ruhsatında açılış-kapanış saati yazmayan esnafın ruhsatı yenilenecek..

Ruhsatında açılış-kapanış saati yazmayan esnafın  ruhsatı yenilenecek…

 

 

Gölbaşı  sınırları içerisinde faaliyet gösteren iş yerlerinin açma –kapama saatleri iş yeri ruhsatlarında açıkça belirtilecek. Gölbaşı Belediye Zabıta Müdürü Pehlül Eraslan 5393 sayılı Belediye Kanuna göre yapılan uygulamada işyerleri ruhsatında açılış ve kapanış saati yazılmayan esnafların ruhsatlarının ücretsiz olarak değiştirileceğini belirtti.

   

           Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, ruhsatların ücretsiz güncelleneceğini belirterek

 “ Esnaflarımızın halkımıza daha iyi hizmet vermeleri için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışma içerisinde işyerlerin ruhsatlarını ücretsiz olarak değiştiriyoruz.”dedi.

 

            Çalışmalarla ilgili bilgi veren Gölbaşı Zabıta Müdürü Pehlül Eraslan, “Denetimlerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor.  İlçe genelinde tüm esnafların ruhsatlarında açılış yada kapanış saatleri yazmıyorsa ücretsiz yenilenecek. Bu konularda zabıtalarımız esnaflarımızı ziyaret ediyor.

      Kahvehane ve Cafelerin hijyen ve sağlık açısından denetimlerini sürekli yaptıklarını belirten Pehlül Eraslan, “Kıraathane ve cafelerde yapılan durum tespitinden sonra yazılı uyarıları dikkate almayan  işyerleri hakkında ceza işlemleri yapılacak.”