Gölbaşı :
z     z
15 Temmuz 2010, 23:18
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor..(Kısa-Kısa)

Gölbaşı’nda Neler Oluyor..(Kısa-Kısa)

 

 

SİVİL SAVUNMA MÜDÜRÜ SAMİ EMRE 

ASKİ’DE ŞUBE MÜDÜRÜ OLDU..

 

   Gölbaşı Kaymakamlığı’nda yıllardan beri Sivil Savunma Müdürü olarak görev yapan Sami Emre ASKİ Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü oldu. Sivil Savunma Müdürlüklerinin kapatılması sonucu birsüre kaymakamlıkta görev yapan Sami Emre geçen hafta ASKİ Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak kadro aldı. Sami Emre yeni görevine başlamadan önce yıllık izine ayrıldı.

    Gölbaşı’nda ikamet eden Sami Emre’ye yeni görevinde başarılar dileriz.

 

OYACA’LILAR İKTİDAR PARTİSİNE ATEŞ PÜSKÜRÜYOR..

AKPARTİLİLER BİZE GELMESİN…

 

   Gölbaşı’na bağlanan Oyaca Mahallesi sakinleri iktidar partisinin hizmet vermediğini belirterek, “İktidar partisinden kimse bize gelmesin. Zaten hizmet vermiyorlar.” Diyerek tepkilerini dile getirdiler. Oyaca’nın, Su, Kanalizasyon, Asfalt sorunları olduğunu, PTT ve Sağlık Ocağı’nın akibetini bilmediklerini belirterek birçok şikayetlerini dile getirdiler. İktidar Partisi ve Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir hizmet vermediğini belirten Oyacalılar, “Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandığımıza bin pişmanız. Keşke Haymananın bir köyü olarak kalsaydık.”dediler. (Ayrıntılar daha sonra kim ne dedi gazetemizde olacak…)

 

 

MAHMATLI’DA TARLA YANGINI..

 

    Hergün bir Mahalle’de ekili alan yanıyor. Dün de  Mahmatlı Mahallesi’nde çıkan yangında yaklaşık bin dönüm ekili arazi yandı.

   Yangın rüzgarında etkisiyle hızlı bir şekilde yayıldı. Çiftçiler  traktörle yanan tarlada yol açarak ve sürerek yangını kontrol altına aldı .Yangın, çevre köylerinin de traktörlerle destek vermesiyle söndürüldü. Yangın alanına Ahiboz itfaiyesi müdahale ederken, Gölbaşı'ndan da destek gitti..

 

AİLE HEKİMLİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI. GÖLBAŞI’NDA AÇILIŞI YAPILDI..

 

    Ankara Vali Yardımcısı Celal Dinçer ile İl Sağlık Müdürü Mustafa Aksoy, Aile Hekimliğinin uygulandığı Gölbaşı Ertuğrul Gazi Aile Sağlık Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

 

  Yıl sonuna kadar Türkiye genelinde yaygınlaştırılacak aile hekimliği uygulaması bugünden itibaren Başkentte başladı. İl genelinde toplam bin 247 aile hekiminin görev yapacağı Ankara'da her 3 bin 500 kişiye bir aile hekimi düşecek.

 

   Uygulama kapsamında, aile hekimine gitmeden hastaneden hizmet alabilecek olan vatandaş, hekim seçme hakkı uyarınca, hekimini il içinde ve 3 aydan erken olmamak koşuluyla sınırsız değiştirebilecek. Vatandaş, aile hekimliği hizmeti karşılığında katılım payı dahil hiçbir ücret ödemeyecek.

    Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin “ İlçemizde Aile Hekimliği Uygulaması daha önceden başlamıştı. Pilot ilçe olarak Gölbaşı seçilmişti, bundan dolayı biz diğer ilçelere biraz daha avantajlı durumdaydık. Özellikle şuan içinde bulunduğumuz eski ismiyle Ertuğrul Gazi Sağlık Ocağı ( Ertuğrul Gazi Aile Hekimliği Merkezi) burada zaten bu uygulama başlamıştı. Doktorlarımız, personellerimiz bu konuda tecrübeliydi, vatandaşlarımız ise bu uygulamaya alışık olduğundan dolayı biz kendimizi en şanslı ilçe olarak görüyoruz.” dedi.    

  

  AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILIŞI YAPTI    Gölbaşı’nda engelli vatandaşların etiğimi için faaliyet gösterecek olan İlk Hece Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı.    

   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi Gölbaşı İlk Hece Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada “Bugün önemli bir hizmet merkezimizin açılışını yapmak üzere bir aradayız. Özel İlk Hece, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini açıyoruz. Sözlerimin başında bu merkezin hayırlı olmasını yararlı hizmetler vermesini Cenabı Haktan niyaz ediyoruz.”dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı kurum müdürü Vesile Kökoğuz İpcen yaparken İpcen konuşmasında “İlk Hece Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 20 Mayıs 2010 tarihinde eğitim vermeye başlamıştır. Açılış amacımız özürlü bireylere yaşam boyu kullanabilecekleri eğitimi en doğru şekilde sağlamaktır.”dedi.

  

 YARGI MENSUPLARI GÖLBAŞI'NDA BİRAYA GELDİ..

 

   Ankara Barosu’nun 86. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Gölbaşı’nda bulunan Baro’nun Sosyal Tesisleri’nde kokteyl verildi.

   Kokteyle Erzinan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’de katıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Yargıtay 5. Ceza Dairesi Başkanı Ahmet Ceylanı Turgut ve eşininde   katıldığı kokteyle birçok yargı mensubu katıldı.   ÖRENCİK TOKİ KONUTLARINA TBMM İNCELEMESİ...  

   Örencik TOKİ Konutları TBMM Dilekçe Komisyonu tarafından sıkı bir şekilde denetleniyor. Hak Sahiplerinden gelen şikayetleri araştırmak için TBMM Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan alt komisyon, TOKİ nin Gölbaşı Örencik’te yaptırdığı ve birçok hak sahibinin de oturduğu konutlarda incelemelerde bulundu..

   THK ROKET YARIŞMASI 3-4 TEMMUZ 2010 TARİHİNDE GÖLBAŞI'NDA YAPILDI..  

     Türk Hava Kurumu'nun düzenlediği 35. Türkiye Milli Model Roket Şampiyonası Gölbaşı- Bala kavşağı dirsekli toprak pisti  meydanında  yapıldı.

 

    Şampiyonaya Kocaeli, Osmangazi , Burdur Buca ve Ankara dan toplam34 yarışmacı, 2 gün boyunca kendi hazırladıkları roket modelleri ile yarışmaya katıldı.150-200 kişinin izlediği ve 2 gün süren şampiyonada , Birinci; Ankara Türkkuşu, İkinci;  Burdur Buca, Üçüncü; Ankara Keçiören oldu. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödüller  verildi.

  HİLMİ ULUBEY HAYMANA KAPLICALARINDA TATİLDE..      Dr.Şerafettin Tombuloğlu Lisesi Müdürü iken Kazan'da bir okula müdür olarak tayini çıkan, daha sonra mahkeme kararıyla tekrar Gölbaşı'na döneceği belirtilen  Gölbaşı Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Ulubey Haymana Kaplıcalarında dinleniyor. Gölbaşı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası'nda organizasyonda rol oynayan Hilmi Ulubey ailesiyle birlikte 1 hafta Haymana Kaplıcaları'nda kalacak. Haymana'da kaplıca da rastladığımız Hilmi Ulubey, "yanıbaşımızdaki kaplıca hem  tatil hemde  sağlık için bir fırsattır. "dedi     Hilmi Ulubey Haymana Belediye BAşkanı Hacı Aysu, Emniyet Müdürü Yaşar Yoldaş, Göl-Der Başkanı İsa Ömercan, Sanatçı Halis Bozkurt, Erdoğan Çelebi ile de hatıra fotoğrafı çektirdi "dedi.      TAPU MÜDÜRLÜĞÜ’NDEKİ ŞİPŞAK FOTO MAKİNASININ TAMİRİ  YAPILACAK…

 

    Gölbaşı Tapu Müdürlüğü’nün vatandaşın işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla getirdiği şip şak fotoğraf makinesine yapılacak..

 

Tapu işlemleri sırasında gerekli fotoğraf için vatandaşın zaman kaybetmesini engellemek amacıyla Tapu Müdürlüğü’ne konulan ve 5 TL’ye anında vesikalık fotoğraf çıkaran makine arızalanınca Tapu Müdürü Salih Kafadar yetkilileri arayarak biran önce makinanın tamir edilmesini istedi.

 

 

GÖLBAŞI’NA GOLF SAHALARI..

 

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) ile Golf Federasyonu, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde golf sahası yapılması için çalışma yürütüyor.

 

Özellikle başkentte görev yapan yabancı diplomatların golf oynayabilmek için Antalya ya da İstanbul'a günübirlik gitmelerinin sıkıntısı yaşanan Ankara'da, bu eksikliğin giderilmesine çalışılıyor. Bu kapsamda Gölbaşı'nın Ballıkpınar mahallesinde  yaklaşık 800 dönümlük arazide golf sahası yapımı planlanıyor.

 

FESTİVALDE  HUZURU SAĞLAYAN ÖZEL GÜVENLİĞE TEŞEKKÜR…

 

      Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Gölbaşı  Festivalinde, Festival alanı içerİsinde huzur ve güvenliği sağlayan Gölbaşı Belediyesi Güvenlik Personeline Başkan Yakup Odabaşı Teşekkür etti.

        Düzenlenen pikniğe Gölbaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve Birim müdürleri katıldı. Başkan Odabaşı Güvenlik personelli ile birlikte  piknik yaptı.