Gölbaşı :
z     z
18 Temmuz 2010, 20:01
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Haymana Yüksekokul İçin Yardım Bekliyor.Gölbaşılılar Haymana'daydı..

Başkan Kaplıcaları Denetliyor…

Haymana Yüksekokul için yardımsever aranıyor..

 

 

     Kaplıcalarıyla ünlü Haymana’da Belediye Başkanı Hacı Aysu ilçenin gelişmesi için çalışmalar yapıyor. 5 yıldızlı bir kaplıcanın yakında temelinin atılacağını belirten Hacı Aysu, Belediye’nin işletmiş olduğu 2 kaplıca tesisini de sürekli denetliyor. Hacı Aysu, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Yoldaş ile birlikte  Göl-Der Başkanı İsa Ömercan, Ressam-Şair Halis Bozkurt, Erdoğan Çelebi, Hilmi Ulubey'e  kaplıcaları gezdirip, tanıtım yaptı. Haymana'nın bazı sorunlarının gündeme gelmesinin yararlı olacağını belirten Başkan Hacı Aysu Yüksekokul için yardımsever arandığını belirtip, "Başbakanımız Haymana'ya gelecek"dedi.

 

      Kapasitenin tam dolu olmadığını belirten Başkan Hacı Aysu konaklama yerlerinin az olduğunu belirterek, “Hedefimiz 1000 yataklı konaklama alanlarına sahip olmaktır.”dedi.

      Kaplıca giriş ücretlerine zam yapılmadığını belirten Başkan Hacı Aysu, “Dünyanın en iyi kaplıca suyu Haymana’dadır. Sağlık için, tatil için Başkentin yanıbaşındaki bu beldemizin gelişmesi için her türlü projeyi değerlendiriyoruz. Buraya gelen vatandaşlarımızın memnuniyeti için personel eğitiminden, tesislerimizin bakımına kadar her türlü güvenli ve temiz ortamı sunuyoruz. Merkez kaplıca da komple tadilat yapıldı ve halen ek bina inşaat çalışmaları devam ediyor. İç ve dışı komple yenilendi.  Bu sezon hava muhalefeti dolayısıyla ziyaretçilerimizde durgunluk var. Ancak günübirlik kaplıcaya gelenlerde sıkıntımız yok.”dedi.

 

    Haymana Kaplıcası’na giriş 6 lira olup, Çocuklar 3 lira, Havlu 1 lira, Büyük Kabin 60 lira, Küçük kabin 30 lira, Konaklama 140 lira olduğu bildirildi.

 

YÜKSEKOKUL İNŞAATI DEVAM EDİYOR..

 

 

Maddi imkansızlar yüzünden bazı projeleri uygulayamasakta eğitim konusunda da yardımlaşmayla yüksekokul binası yapmaya başladık.  Ankara Üniversitesi Meslek Yüksekokulu için eski PTT binasını  tahsis ettik ve üzerindeki binanın iç ve dış tadilatını yardımseverlerle yapacağız. Okulumuza bağış yapabilecek yardımseverler arıyoruz. Bu okulu biran önce teslim edebilirsek, önümüzdeki dönem eğitim ögretime açılması planlanıyor.”dedi.

Başkan Hacı Aysu, Haymana Yardımseverlerden,  Yüzbaşıoğulları, Asrın Kürk, Elko Elektrik, Emek Bilgisayar, Bektaşlar gibi yardımseverlerin desteklerini beklediğini de belirtti.

 

BAŞBAKANIMIZ GELECEK…

 

  Başkan Hacı Aysu,  Haymana’da Çağ Termal Tesisleri’nin 1.2.3.4. etap tesislerinin açılışının yapılacağını ve bu açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geleceğini belirterek, “ Bu ayın içerisinde bu tesisimizin açılışı yapılacak. Başbakanımız gelecek.  Haymanalılar olarak sayın Başbakanımızı bekliyoruz. Yollarımız perişan o zamana kadar yapılır sanıyorum. Ayrıca, ilçemizin bazı eksikliklikleri içinde yatırımlar gündeme gelebilir.”dedi.