Gölbaşı :
z     z
20 Temmuz 2010, 10:17
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! (Kısa-Kısa)

FERİDUN MAMUR VEFAT ETTİ...      Hacılarlı Feridun Mamur vefat etti. Geçen yıldan buyana akciğer yetmezliği sorunu yaşayan ve tedavi gören Feridun Mamur dün gece gözlerini hayata yumdu.    4 çocuk babası olan Feridun Mamur bugün ögle namazının ardından Hacılar'da toprağa verilecek.     Feridun Mamur'a Tanrı'dan Rahmet, Ailesi ve Yakınlarına başsağlığı dileriz..   İLÇE TARIM MÜDÜRÜ GÖREVE BAŞLADI...      Gölbaşı İlçe Tarım Müdürü Nazif Ekici  Bakanlık bünyesindeki TİGEM de veterinerlik görevi yapacak olup, Ankara İl Tarım Müdürlüğü'nden gelen Gıda Mühendisi olan Güven Alpsoy müdür olarak göreve başladı.   OLİMPİYAT ŞAMPİYONU GÜREŞÇİLER GÖLBAŞI'NI ÇOK SEVDİ..   Mustafa Dağıstanlı ve İsmet Atlı Türk güreşinin önemli isimleri, 1956 ve 60 yıllarında üst üste olimpiyat şampiyonu olan Mustafa Dağıstanlı olimpiyat tarihinde "Yenilmez sporcu" olarak namı duyulan isimler Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük’ ün Gölbaşı Sahil Aile Çay Bahçesinde konuğu oldular.
 Mustafa Dağıstanlı kendine has en iyi güreş tekniklerini anlatırken, Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, Uluslararası şampiyonalarda hiç yenilgi almayan bir güreşçi olduğuna değinerek, gençlerimizin spor alanında sizler gibi değerli sporcuları örnek almaları gerektiğini söyledi.     ÇELTEK KÖYÜ NE SU DEPOSU YAPILDI..     Gölbaşı'na bağlı Çeltek Köyü'ne Özel İdare tarafından Su Deposu Yapıldı. 50 ton kapasiteli su deposu 45 günde bitirildi. 41 bin liraya tamamlanan su deposu ile birlikte Çeltek köylüler su sorunu yaşamayacak.   EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDE BUGÜN DEVİR TESLİM VAR..      Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayacak olan M.Turgay Karabulak'ın yerine atanan Keçiören Emniyet Müdür Yardımcısı Cihangir Kaya  bugün yeni görevine başlayacak. Bugün devir teslim yapılacağı ögrenildi.   ÖZGÜN ÖKMEN'İN  OĞLU ÖZGÜR EVLENDİ..   Başbakanlık Müşteşar Yardımcısı Özgün Ökmen’in oğlu Özgür Ökmen, Burcu Özbek ile evlendi.

17 Temmuz 2010 Cumartesi günü Gölbaşı'na bağlı Yağlıpınar Mahallesin’de yapılan çerkezlere yönelik  kına gecesi gerek çerkez oyunları  gerek yöresel yemekler, kıyafetleri  ve en önemlisi misafirperverlikleri ile  kınaya katılan misafirleri adeta büyüledi.

18 Temmuz 2010 Pazar günü Saat 16:00’da Atakule Nikah Salonunda Özbek ve Özmen ailesi huzurunda hayatlarını bir ömür boyu birlikte sürdürmek üzere “EVET” dediler. (Haber.www.gazetegolhan.com)

  Genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz.     AKP KOORDİNATÖRÜ DOĞAN ÇAĞATAY ANKET YAPIYOR...      AKP İl Yönetim Kurulu üyesi ve Bala Koordinatörü Doğan Çağatay yeni Anayasa Paketi değişikliği referandum sonucu öngörüsünü tesbit etmek amacıyla anket yapıyor. Vatandaşlara birebir soran ve çevresinden bilgi alan Doğan Çağatay, "Referandum'a Evet" denilmesiyle demokrasi adına önemli gelişmeler olacağını belirtti.  

 

ANKARA İL TARIM MÜDÜRÜ RUKNETTİN CEYHUN MACARİSTAN'DAN GELEN HAYVANLARI YERİNDE İNCELEDİ.

 Ankara İl Tarım Müdürü Ruknettin Ceyhun  iç piyasada yükselen et fiyatlarını dengelemek için Macaristan'dan ithal edilen kasaplık sığırları yerinde inceledi.

        Türkiye’de et fiyatlarının kontrolsüz artışı nedeniyle Macaristan’dan ithal edilen kasaplık hayvanların bir kısmı Ankara’ya geldi. Kazan et kombinasında kesilecek olan simental ırkı hayvanları Ruknettin Ceyhun  Kazan’da inceledi.

    TAPUDAKİ ŞİP ŞAK FOTO YAPILDI..   Tapu Sicil Müdürlüğü'nün girişinde bulunan şip şak dijital fotoğraf makinasının arızası giderildi. Tapu kayıtları için, pasaport ve diğer işlemler için 5 lira karşılığında fotoğraf çeken dijital şip şak makinası arızalanmıştı. Makina servisi tarafından yapılarak çekimlere başladı.   AKÜLÜ ARABASI BOZULDU , 170 LİRA BULAMIYORUM..DİYOR..        2 bacağı kesik olan  Ali Kaya'ya 3 Yıl önce Gölbaşı Belediyesi'nin hibe ettiği  akülü arabası  bozulunca alındığı fabrikaya gönderildi. Konya Yolu 17.km. de bulunan KBB Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. firmasının teknik servisine götürülen motorlu sandalyenin  elektronik bölümünde arızası ve garanti kapsamı dışında olduğu için sahibinin 170 lira ödemesi gerektiği bildirildi. İki ayağı kesik olan Ali Kaya eski  tekerlekli sandalye ile gidip gelirken çok sıkıntı çektiğini belirterek, "Akülü aracı eski belediye başkanı döneminde belediyeden verdilerdi. Sagolsunlar. Bozuldu ancak garanti kapsamı dışındaymış. 170 lira istiyorlar. Üstelik benim oraya gidip almam gerekiyormuş. Benim 2 ayağım kesik, zaten kendi ihtiyaçlarımı bile karşılayamıyorum. 170 lira masraf çıkarmışlar. Bu konuda yardım istiyorum."dedi.