Gölbaşı :
z     z
21 Temmuz 2010, 11:10
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Kaldırımlarında Çiçekler Açıyor...

Gölbaşı Kaldırımlarında Çiçekler Açıyor...

 

 

    Gölbaşı Belediyesi  kaldırımlara yapılan  çiçek ekili saksılar koyarak caddelerde çiçek açtırdı. 

    Şu anada kadar 100 adet  100x60  ebatında yapılan tahta saksıların içerisine toprak konulup çiçek ekildi.  Tahta saksılardan talep olursa daha fazla yapılabilecek..

       Dükkanların önüne 1 ay önce konulan  saksılı çiçeklerin  çoğu esnaflara teslim edilerek sulamaları istendi. Esnafların hergün sulayarak çiçeklerin solmasını engellediği tahta saksılar içerisinde açan rengarenk çiçeklerde Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından dikiliyor.

 

    Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, "Gölbaşı’nda caddelerdeki kaldırımlara belediyemiz tarafından üretilen tahta saksılar konuluyor. Bu saksıların içerisine belediyemiz serasından üretilen ya da doğadan toplanılan doğal çiçeklerde ekilerek esnaflarımıza teslim ediyoruz. Esnaflarımızın kapısının önündeki kaldırıma bırakılan bu çiçeklerin bakımını esnaflarımıza bırakıyoruz. Bakmayan olursa çiçekleri başka alanlara taşıyoruz. Şu ana kadar 100 adet çiçek ekili saksı yapıldı, bu konu da talep olursa 500’e kadar çıkarmayı planlıyoruz.  Amacımız,  Doğa şehri olan Gölbaşı’nın kaldırımlarınında doğanın bir parçasını hissetmek ve insanlarımıza bu güzellikleri sunmaktır.”dedi.