Gölbaşı :
z     z
10 Mayıs 2007, 09:53
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

TAPU İŞLEMLERİ DİGİTAL ORTAMDA TAKİP EDİLİYOR

TAPU MÜDÜRLÜĞÜ NE DİJİTAL TAKİP PANELİ .. 

   Ankara Gölbaşı Tapu Sicil Müdürlüğü’nde her gün ortalama 100 ayrı işlem yapılırken,  Türkiye de ilk defa Dijital İşlem Takip Paneli ile vatandaşlar işlemlerini izleyebiliyorlar.

   Ankara Gölbaşı Tapu Sicil Müdürlüğü’ne hergün gelen yüzlerce vatandaş, satış, imar, ifraz, tevhit vs. gibi işlemler yaptırarak günlük ortalama 100 ayrı işlem yapılırken 2006 yılında 15 bin civarında işlem yapıldı.

    Türkiye genelinde bulunan 1004 Tapu Sicil Müdürlüğü içerisinde  ilk defa Gölbaşı Tapu Sicil Müdürlüğü Dijital İşlem Takip Paneli ile vatandaşlara hizmet veriyor. Tapuya gelen vatandaşlar işlemleri dijital  takip panelinden izlerken,  sırasını da takip edebiliyor. Diğer taraftan personelle birlikte,  servis fiziki mekanı da genişletildi.

     Gölbaşı Tapu Sicil Müdürü Salih Yılmaz Kafadar, Gölbaşı’nda arazi kayıtlarında hızlı hareketler yaşandığını belirterek, “Günlük ortalama 100 kadar işlem yapılıyor. 2006 yılında 15 bin civarında işlem hacmi oldu.  Müdürlüğümüz dijital ortamda hizmet vermekte olup, vatandaşlarımız işlemlerini bu ortamdan takip edebiliyor. Gölbaşı’nda arazi alım satım ve diğer işlemlerin fazla olmasından dolayı müdürlüğümüzün fiziki mekanını biraz daha genişletmek zorunda kaldık. Hizmet alanımızı genişlettik.  15 personelimizle vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz.”dedil