Gölbaşı :
z     z
06 Eylül 2010, 19:03
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye, İller Bankası'ndan Kredi Çekecek İş Makinası Alacak!..

     Gölbaşı Belediyesi Eylül Ayı olağan meclis toplantısında, İller Bankasından kredi çekilerek belediyeye 10 adet yeni iş makinesinin alınması için Belediye Başkanına yetki verilmesi kararlaştırıldı. Yaklaşık 3 milyon TL'ye mal olacak 10 adet iş makineleri kamyon, dozer, yükleyici gibi iş makinelerinden oluşacak.

     Belediye Toplantı salonunda yapılan meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, belediyenin yeni iş makinelerine ihtiyacı olduklarını söyledi.      Odabaşı iller bankasından uygun kredi çekeceklerini ifade ederek “Hizmet alanımızın da genişlemesi nedeniyle, Fen İşlerimizin yeni iş makinelerine ihtiyacı var. İller Bankasından alacağımız kredi oldukça uygun. Ayrıca ÖTV ve KDV indiriminde faydalanabileceğiz. Gölbaşı'nın yararına olacak bir işlem yapıyoruz” dedi.

CHP'den yerinde önergeler

 

CHP'li meclis üyeleri Ercan Şimşek ve Yusuf Aksakal  Gölbaşı'nın en önemli sorunlarından birini gündeme getirdi. CHP'li üyeler eski belediye binasının bulunduğu alana kent meydanı, park ve otopark yapılmasını talep etti. Başkan Yakup Odabaşı ise burada bir projeleri olduğunu, önümüzdeki günlerde ise bu projenin detaylarını kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

 

   Atatürk Sahil Parkı'nın girişine parkın isminin tabelaya yazılıp asılmasını isteyen CHP'li üyelerin bu önerisine Başkan Yakup Odabaşı olumlu bularak,  ilgili müdürlüğe talimat verilmesini istedi. 

    CHP'li üyeler, site girişlerindeki izinsiz nizamiyelerin kaldırılmasını da istedi. CHP'li üyeler meclise bir soru önergesi de sunarak, Ramazan ayında belediyenin kaç kişiye yardım paketini dağıttığını açıklamasını istedi. www.golbasitaraf.com

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.