Gölbaşı :
z     z
06 Eylül 2010, 19:11
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Yakalanan Seri Katiller Yeniden Yargılandı...

Değişik illerde 7 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin yaralanması olaylarına karıştıkları gerekçesiyle yargılanan sanıkların davası 'Savunma hakkının kısıtlandığı' gerekçesiyle Yargıtay tarafından bozulması nedeniyle yeniden görüldü.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklar Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan katıldı. Tutuksuz sanık Celal Aykut Okumuş ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, sanık Mehmet Karahasan'ın başvurusu üzerine 'Savunma hakkının kısıtlandığı' gerekçesiyle davanın usulden bozulmasına karar verildiğine dair Yargıtay ilamı okundu. Mahkeme heyetinin bozma ilamına ilişkin görüşünü sorduğu Cumhuriyet savcısı, Yargıtay'ın bozma ilamına uyulmasını talep etti. Oybirliği ile Yargıtay ın bozma ilamına uyulmasına karar veren mahkeme, davanın yeniden görülmesine hükmetti. Kararın ardından devam edilen duruşmada, söz alan sanık Yiğit Bekçe, yaşanan olaydan pişmanlık duyduğunu belirterek, 'Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı. Üzgünüm, zaten geriye dönüş de mümkün değildir. Olsaydı da böyle bir şey olmasaydı' dedi. Davayı yeniden karara bağlayan mahkeme, sanık Bekçe'yi, Mehmet Çakır'ı kasten öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapse, cinayeti gizlemek ve delilleri ortadan kaldırmak amacıyla, olaya şahit olan Dursun Dere'yi yaraladığı gerekçesiyle de 15 yıl hapse mahkum etti. Mahkeme, sanık Karahasan'ı ise kasten adam öldürmek suçuna yardımcı olmaktan 15, suçun gizlenmesi amacıyla Dursun Dere'nin yaralanması olayına yardım etmekten 15 yıl olmak üzere toplam 30 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, tutuklu sanıklara araç ve pompalı tüfek temin ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Celal Aykut Okumuş'un ise, hakkında somut delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatına karar verdi.

- OLAY-

Bekçe ve Karahasan, 21 Ekim 2006'da Bursa-Yalova girişindeki bir kestane satış mağazasında çalışan Hüseyin Çalışkan'ı, daha sonra 3 gün içinde Kocaeli D-100 karayolu Savaş Dönmez Parkı yanındaki bir pişmaniye dükkanında Fatih Kılıç'ı, Sakarya'nın Hendek ilçesinde benzin istasyonu çalışanı Mehmet Çakır'ı, Mersin'in Erdemli ve Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde gasp amacıyla 4 kişiyi öldürdükleri, 2 kişiyi de yaraladıkları iddiasıyla 24 Ekim 2006'da Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yakalanmıştı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.