Gölbaşı :
z     z
15 Eylül 2010, 11:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Köpek Barınağı Ne Zaman Taşınacak!

Gölbaşı  Köpek Barınağı Ne Zaman Taşınacak!

Hergün 1.5 ton ekmek yiyorlar…

 

 

       Gölbaşı Belediyesi Veteriner Müdür Vekili İsmet Duyar,  Köpeklere hergün 1.5 ton civarında ekmek alındığını belirterek, “Barınaktaki köpeklerin aç kalma sorunu yok. Hergün yaklaşık 1.5 ton ekmek alınıyor. Şu anda barınakta 3 bine yakın köpek var. Bu köpeklerden yaklaşık 150 kadarının kısırlaştırılması halen devam ediyor. Köpek toplama timimiz var. Gölbaşı’na çok köpek atılıyor ve şikayetler üzerine köpekler toplanıyor ”diyerek barınağın taşınması konusunda halen yer arayışlarının sürdüğünü belirtti.

 

 

    Gölbaşı İlçesi Koruma, Geliştirme ve Turizm Dernek Başkanı İsa Ömercan,  Gölbaşı’nda bulunan köpek barınağının taşınmasının 10 yıldan beri gündemde olduğunu ancak ne zaman taşınacağı konusunda hiçbir yetkilinin açıklama yapmadığını savundu.

 

       Gölbaşı’nda Sanayi Sitesi bölgesinde bulunan Ankara’nın en büyük köpek barınağı  Gölbaşı Hayvan Barınağı’nın taşınıp taşınmayacağı halen belli olmadığını belirten İsa Ömercan şunları söyledi.

        “İlçemizdeki köpek barınağı ile ilgili olarak İl Hayvan Hakları Kurulu’nun kararları var. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlulukları var. Bildiğimiz kadarıyla Büyükşehir Belediyesi 2009 yılından beri Barınak için heray yaptığı 30 bin liralık yardımı kestiğini de basından okuyoruz. İlçemizdeki barınağın  şehir merkezi dışına çıkarılması için ne gibi çalışmalar yapıldığını bilmiyoruz.”dedi.  

dila ~ 02 Şubat 2013, 12:46

boo türü köpek var mı ? [:$] [:p)] [LOL]

fatma özdemir ~ 30 Nisan 2011, 10:18

ACİL YARDIM...\r\nPARK EYMİR SİTESİNİN ETRAFI BAŞIBOŞ KÖPEKLERLE DOLU. SABAHH BİR BAYANA SALDIRDILAR. O BAYAN ŞU AN HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR. AKŞAM BENİM 12 YAŞINDAKİ OĞLUMA SALDIRDILAR, KOMŞULAR YETİŞTİ ALLAHTAN. 1 OLUR 2 OLUR KARDEŞİM 100LERCE KÖPEĞİN NE İŞİ VAR SİTEDE ANLAMIYORUM. ANLADIĞIM KADARIYLA BARINAKTAN GELİYORLAR. UYUŞTURUN, ÖLDÜRÜN, GÖNDERİN, YOK EDİN BİR ŞEYLER YAPIN. VARSA İSTEYEN ONLARA VERİN MESELA. BUNA BİR ÇÖZÜM BULUN. YAKINDA BU KONUYU TÜM MEDYA KURULUŞLARINA TAŞIYACAĞIM.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.