Gölbaşı :
z     z
15 Eylül 2010, 16:20
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Nereye Doğru Gidiyor! Siyasetçiler Ne Yapıyor!

   Aslında bana bir yanlışı da olmadı! Ancak nedense sevemedim bir türlü siyasetini! Görmedim ancak çok duydum! Şöyle sattı, böyle etti! diye…İyi de yine bana bir yanlışı olmadı! Ben neden uzak duruyorum, Neden bir türlü ısınamadım! Sonunda bunun bir mantığını da bulabildim kendimde…Reklam veriyor! İlan Veriyor! Gazete Satın Alıyor!

 

  Ancak yine de siyasetini neden sevemediğimi yeni keşfedebildim!  Dedim ya, ilan, reklam veriyor, gazete satın alıyor ve ödemeleri de aksatmıyor.  Anladım ki sorun bencilliğinde, kişisel beklentilerinde ve kendi adına bişeyler yapılmasını istemesinde… Bundan dolayı sevemedim siyaset biçimini…Halbuki bağlı bulunduğu bir başı var.

 

    Bu baş diyor ki:  Bunu/Şunu destekleyin!…Ancak, yaşanılan olay;  bağlı olduğu başını unutup, sanki kendi çabaları ile bişeyler yapmış gibi, kendi çabalarının karşılığı olarakta bizleri borçlu hissettirerek kendine bişeyler yapılmasını isteme halini görüyorum. Ve  burada 2. bir yüz, bir ihanet görüyorum. Baş’ına karşı ihanet içerisinde olduğunu görüyorum ve bundan dolayı da siyasetini sevmiyorum. Oysaki bana bir zararı da yok, belki huyuna suyuna gitsem beni ihya edecek ama ihaneti görüyorum. Bencilliğini görüyorum. Ekip ruhunu nasıl bertaraf ettiğini görüyorum. Sevmek  için, illaki birinin kendimize bir şey yapmasına gerek olmadığını anlıyorum. İhanetin/iki yüzlülüğün  birgün benim kapımıda çalacağını düşünerek..

   

     Umut ediyorum ki, Baş’ının istediği şekilde davranır, Baş’ına ihanet etmeden, Baş’ının imkanları ile kendi egolarına ve siyasetine hizmet etmek için yerel gazetecileri ya da toplum dinamiklerine yön vermeye çalışmaz…Bir bu huyu kötü., yoksa çok iyi bir organizatör..

 

       Kimlerden bahsettiğimi soruyorsanız, Baş'ları adına iş yaparken, kendi bencillikleri ni yaşayan/yaşatanlardan  bahsediyorum. Farkında olmadan bedel ödeyenlerden! neden ben siyasette yerimde sayıyorum diyenlerden! Hırs küpü olmuş,  daldan dala konmuş kendini dev aynasında görenlerden! Seçildiği Baş'larına  alternatif arayışlara girenlerden! Kısacası ihanet içerisinde olanlardan bahsediyorum…

 

///                                        ///                                        ///

 

    Gölbaşı Nereye Gidiyor! Gölbaşı Belediyesi Ne Yapıyor! Mega projeler ne zaman uygulamaya başlanacak? Başkan Yakup Odabaşı’na neden bugüne kadar hiçbir meclis üyesi ya da bir dernek başkanı proje dosyası hazırlayıp vermedi? Belediye de her şey güllük gülistanlık mı? Birçok sorular var açıklama bekleyen, kamuoyunun merak ettiği, siyasetçilerin bazen kendilerine göre kullandığı…

 

     2 yılına yaklaşan belediye başkanı Yakup Odabaşı’nın yalnız kaldığını söylemem yanlış olmaz. Bir başarısızlık varsa önce ekibi sorumludur. Belediye Başkanı Yakup Odabaşı ekibine güveniyor ve bişeyler üretmelerini bekliyor. Ancak, hizmete yeni bir şey katan varmı orası da meçhul! Bu ana kadar gelinen zamanda çok iyi bir tablo çizilmedi ancak çok kötü bir durumda yaşanmadı. İmaj projeler bekleniyor, bunlar görsel tarafı olarak ortaya çıktığında fark edilecek. Halkla ilişkilerde biraz zayıflık var. Sosyal ve Kültürel çalışmalarda eksiklik var. Ancak daha iyi olabilir anlamında söylüyorum. Yoksa geçen yıllardan biraz daha iyi… 

   Ben,  Eğitim Kültür Müdürlüğü’nün çok önemli olduğunu hep söylemişimdir. Halkla bütünleşmede, mesafede bu birimin etkisi çok büyük. Şu andaki haliyle mevcut yapılan etkinliklere  yenilik  katıldığını görmedim.

    Biraz durağanlık var gibi görünüyor belediye de…Başkan sukünetini halen koruyor…

 

    Geçen hafta yapılan referandumdan bile kendilerine pay çıkaranlar var. MHP nin Gölbaşı’ndaki oylarının neden gerilediğini söyleyenler, İlçe Başkanının İstifa Etmesi gerektiğini belirtip sorumluluğu teşkilata yükleyenlerin yanı sıra, kimileri de Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’na yük bindirmeye çalışıyor.

 

   Rozetimi atıp, belediye başkanlığı yapacağım! Söylemiyle iktidar olan Başkan Yakup Odabaşı’nın sessizliği bir yerde bu söylemini doğruluyor adeta  “Herkesin belediye başkanıyım”diyor.  Belediye Başkanı Yakup Odabaşı tüm siyasi partilere, tüm vatandaşlara eşit bir şekilde yaklaşıyor, belediye imkanlarını ne kendi kişisel çıkarları için, ne de partisi için kullanmadı! Bu ortada olan bir durum olup, referandum sonucunda ortaya çıkan düşük oy tablosunu başkana maletmek isteyenler,  bu söylemini nereye koyacaklar onu bilemiyorum.

     Dürüstlüğüne inandığım, demokratik yaklaşımı ile herkesi kucaklamaya çalışan bir düşüncesi ile yöneticilik yapmaya çalışan Başkan Odabaşı’nın çalışmasını beğenmeyen varsa başta görev yapan müdürlerini de öncelikle sorgulamalıdırlar. Hatalar nerdeyse açık seçik anlatmalıdırlar ki,  giderilebilsin. Ancak, kuru kuruya çözüm sunmadan eleştirmek samimiyetsizliğinde göstergesi olur.  Bana soruyorlar bazen Belediye Başkan Yardımcılarının Başkan Odabaşı’na katkıları ne kadar? diye..

 

    Ben tabi yansımalara bakıyorum,  bana göre Başkan yardımcılarından bazıları istifa etmeli ve yerlerine de oluyorsa  meclisten 2  bilinen malum meclis üyesini de tercih etmeliler ki sorumluluk yüklensin...  

Saygılarımla

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.