Gölbaşı :
z     z
10 Mart 2011, 16:19
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Özgün Ökmen Milletvekilliği İçin İstifa Etti...

Özgün Ökmen Milletvekilliği İçin İstifa Etti...

 Başbakan Başmüşaviri Özgün Ökmen’de CHP den aday adayı olmak için istifa etti.

Milletvekili aday adaylığı için istifa ettiğini belirten Özgün Ökmen, Başbakan Müşteşar Yardımcılığı'ndan  sonra  Başbakan Başmüşaviri olarak görev yapıyordu.

     CHP'de önseçim olursa Özgün Ökmen'in ilk sıralarda çıkması öngörülüyor..

CHP’den aday adayı olacağını belirten Özgün Ökmen, Ankara’nın Gölbaşı ilçesi doğumlu olup, 30 yıldır devletin çeşitli kademelerinde görev yapıyor.

 Özgün Ökmen ilk işinin İlçe Teşkilatlarını ziyaret etmek olduğunu belirterek, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar ve birçok ziyaretler yapacak...

   ÖZGÜN ÖKMEN KİMDİR?

Özgün ÖKMEN                                                            

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Aday Adayı

 

 

ÖZGÜN ÖKMEN KİMDİR?

 

 

1957 Ankara doğumlu Özgün ÖKMEN, ilk, orta, lise öğrenimini Ankara Yenimahalle G.O.P. İlkokulu ve Mustafa Kemal Lisesinde, yüksek öğrenimini Gazi Eğitim Fakültesi Fransızca Bölümü ile Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Yönetim ve Planlama Bölümünde tamamlamıştır.

 

1978 yılında Adalet Bakanlığına memur olarak giren Ökmen, burada Personel Genel Müdürlüğünde Şef ve Şube Müdürü, ardından Bakanlık Müşaviri olarak görev yaptı.

1995 yılında Başbakanlığa atanan ÖKMEN, burada sırasıyla; Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü Bakanlıklararası Tayin Daire Başkanlığı, Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Bir süre Petrol Ofisi A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı olarak görev yaptı. 30.06.1997 tarihinde tekrar Başbakanlığa dönerek Personel ve Prensipler Genel Müdürü oldu. Bu görevindeki üstün başarısı nedeni ile 25.01.1999 tarihinde Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığına atandı.

Başbakanlık Kriz Yönetimi Merkezi Sekretarya Başkanlığını, Müsteşar Yardımcılığı görevi ile eş zamanda yürüten ÖKMEN, 1999 yılında meydana gelen Marmara ve Düzce Depremlerinde üst düzey yönetici sıfatıyla görev yapmıştır.

Mahmut Emre Kaman ~ 30 Mart 2011, 13:42

Meclise gireceginden kuskum olmayan Sayin Ökmen`e basarilar diliyorum.

KADİR GÜLHAN ~ 12 Mart 2011, 11:14

sn özgün ökmen e başarılar diliyoruz

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.