Gölbaşı :
z     z
03 Mart 2012, 23:23
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Misafir Yazar

28 ŞUBAT ORDUYA ATILAN ....... DIR(!)...

28 ŞUBAT ORDUYA ATILAN ....... DIR(!)...

28 ŞUBAT ORDUYA ATILAN ……………. DIR(!)….

 

 Tolga Gencer

Darbelerin bir ayağı da halk desteğidir.Yani halkın “yeter artık ordu göreve” demelidir.Bu anlamda darbelerin de bir DEMOKRAT yanları vardır.Egemenlik kayıtsız şartsız milletin ise;millet bu bazen orduya bazen sola bazen sağa bazen de AKP’ye konar.

  Esasen EGEMENLİK Milletin konacağı yeri önceden ayarlayabilenindir.Konuya biraz daha fiziksellik kazandırmak anlamında 12 Eylül darbesini örnek verebiliriz.12 Eylül öncesinde aynı silahla hem sağ yanından hem sol yanından kurşun yiyen millet egemenliğini orduya verince 13 Eylül sabahı 814.578 kilometre kare Türkiye topraklarında bir tek olay dahi yaşanmamıştı.Uzun lafın kısası halk istemeden darbe bile yapamazsınız.Sunni ya da doğal halk iradesi olmadan ne postmodern ne modern ne de demode darbe olmaz olamaz.   Bu gün neden 27 Martlar 12 Eylüller 28 Şubatlar yaşanmıyor,hem de orduya o kadar ……… atılırken.Ordunun yürütecek tankı mı kalmadı yoksa muhtıra yayınlayacak radyo mu bulamıyor.  

Hayır!.......

Ordunun arkasında millet iradesi kalmadı…….

28 Şubat’la Müslüman iktidar(!) dinsiz ordu(!) çatışmasıydı,28 Şubat “peygamber ocağını “ dinsiz ocak yapmanın son hamlesiydi,28 Şubat ordunun arkasındaki halk iradesini kırma operasyonu idi,28 Şubat bugünün temeliydi,köküydü.

  Bu gün hep bir ağızdan 28 Şubat’ı lanetleyen korodan biri çıkıp sormuyor: “bu post modern darbeyi hazırlayan sürecin mimarı tankları yürüten general nerde?”İnternet andacı masallarıyla “hımmmm sizi gidi darbeciler sizi” edalarıyla genel kurmay başkanını içeri alan özel yetkili savcılar neden çağırıp sormuyorlar 28 Şubatı.Haaaa… bu arada gerçekten Çevik Bir’i gören var mı? Ne yapar nerdedir? En son Şevket Kazan’a göre başbakana danışmanlık yapıyordu ?......  

Darbeyi hayal edersen hapse atılırsın,darbeyi yaparsan akıl danışılırsın!.....

 

Bence bundan böyle harp okullarında subay adaylarının beynine kazınacak ilk ders bu olmalı,”sakın darbe planlamayın,hemen yapın” aksi halde adınızın darbeciye çıktığıyla kalırsınız

.

Görünen o ki;bu millet daha çooookkk 28 Şubatlar ve 28 Şubatların doğurduğu iktidarlar görür.Çünkü; bir gün önce sabaha kadar içmiş olduğu için hala uyuyan bir SOLumuz,dini afyon olarak kullandığı için beyni uyuşmuş bir SAĞımız var.

 

____Yeni TL subliminal mesaj……

 

Eskiden padişahlar iktidara geldiklerinde kendi adlarıyla para bastırırlardı.Biz ve dünya artık TL’ye her baktığımızda tayip Erdoğan’ı göreceğiz.Tülay Lale’ye de helal olsun 25.000 TL’yi alabilmenin en kısa yolu başbakana hoş görünmek.Üstün bir zeka örneği doğrusu…….  

____Erbakan Hoca’ya ölüm yıldönümünde bir kez daha Allah rahmet etsin.Ama…   Rahmetli Hoca fikirlerin fikrim değildi,yaşarken seni sevmezdim de,ancak iktidar dünya gibidir,güneş bir yanını aydınlatırken bir yanı muhakkak karanlıktır.Senin İktidarının aydınlık yerleri için,dini ve milli terbiyem ölmüş birinin arkasından ancak rahmet okunacağını emrettiği için,seni rahmetle anıyorum,yattığın yer cennet mekan olsun,Allah taksiratlarını affetsin.  

Ama bu günküleri sen yetiştirdin be hocam……………

  http://aktifhabergazetesi.com/kose-yazisi/226/28-subat-orduya-atilan-dir.html

farklı yorum ~ 05 Mart 2012, 19:11

28 şubat ile ilgili hem yerel basında hem de ulusal basında çıkan yazıların en farklısı....çok farklı ve doğru yaklaşım bence,28 şubatın mağduru ordu ürünü akp galibi ise abd olmuştur.....

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.