Gölbaşı :
z     z
13 Aralık 2017, 12:48
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda neler oluyor!

Gölbaşı'nda neler oluyor!

Gölbaşı asayişinde neler oldu!

 

    Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından haftalık olarak sunulan ilçemizdeki asayiş olaylarındaki gelişmeleri sizlere sunuyoruz.  Jandarma ve Polis bölgesinde yaşanan olayları merak ediyorsanız takip etmeye devam edin…

 

  Gölbaşı jandarma bölgesinde 23 asayiş olayı meydana geldi.

 

Sanayi sitesi yol arama noktasında yapılan kontrollerde 11 yabancı uyruklu kişinin yurda kaçak yollarda girdiği tespit edildi.Gözaltına alınan kaçaklar sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi ile irtibata geçildi. Kaçakları taşıyan otobüsün 3 şoförüne her yabancı kaçak için ayrı ayrı idari para cezası kesildi.

 

   Yine Sanayi Sitesi yol arama noktasında yapılan kontrollerde UYAP tan arandığı tespit edilen 6 kişi ile birlikte 18 kişi KİHBİ kayıp kişi uli 7 kişi de yoklama kaçağı olarak toplamda 31 kişi yakalandı.

 

    İlçemizde 2 tehdit olayı meydana geldi. Tehdit edenler Jandarma tarafından gözaltına alınarak işlemler yapıldı.

 

    İlçemiz Jandarma bölgesinde geçen hafta 1 trafik kazası meydana geldi ve 2 kişi hafif şekilde yaralandı.  90 araca trafik yönünden idari para cezası kesildi, 50 araç trafikten men edildi, 3020 araç sorgulandı ve 1 okul servisini de idari para cezası kesildi.

 

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ NELER YAPTI?

 

  Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekipleri Kızılcaşar Mahallesinde inşaattan 7 bin lira değerinde inşaat malzemesi çalan  A.K.  O.K., ve T.K. isimli kişiler Ankara genelinde yapılan KGYS ve PTS  sonucu tespit edilerek yakalandı.  Zanlılar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

 

   Bahçelievler Mah. Cemal Gürsel Cd. No:122  adresindeki garajdan 5850 lira değerinde elektrikli malzeme çalan İ.Ü. isimli kişi Asayiş Büro Ekipleri tarafından Gölbaşı’nda yapılan KGYS ve PTS  çalışması sonucu yakalandı. Zanlı İ.Ü. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

 

    Karşıyaka Mahallesi Haymana yolu üzerindeki bazı işyerlerine sahte para veren S.A., K.Ş. ve S.S. isimli kişiler, Asayiş Büro ekipleri tarafından Gölbaşı’nda yapılan KGYS ve PTS çalışması sonucu Konya’dan gelirken  yakalandı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen talimatla araçta yapılan aramada  toplam 1000 Tl. sahte para bulundu ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.