Gölbaşı :
z     z
25 Aralık 2017, 19:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda hamşi şenliği yapıldı...

Gölbaşı'nda hamşi şenliği yapıldı...

Gölbaşı Belediyesi ve  Ankara Karadenizliler Derneği tarafından Hamsi Şenliği düzenlendi.

 

Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı'nda hamsi festivali gerçekleştirildi,vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Gölbaşı Belediye Başkan’ı  Duruay vatandaşlara hamsi ikramında bulundu. Hamsi festivalinde vatandaşlara  1,5 ton hamsi dağıtıldı.

 

Renkli anlara ev  sahipliği yapan  festivalde vatandaşlar, Ankara ve Karadeniz oyun havaları eşliğinde halay ve horon çekti. Vatandaşlara Gölbaşı Belediye Başkan’ı Fatih Duruay ve Karadenizliler Derneği Başkan’ı Abdülsamet Durmuş da eşlik etti.

 

Festivale, AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta katıldı.

Duruay’dan ‘Halay ve Horon kardeşliği’ vurgusu

 

Festival’in açılışını yapan Duruay “Hamsinin lezzetli olması için  ‘hamsinin kulağını kar suyu kaçmalası lazım’derler. Yılın ilk karı yağdı,hamsinin kulağına kar suyu kaçtı, festivalimizin zamanlaması bu manada tam yerinde oldu. Festivale katkılarından ötürü  Ankara Karadenizliler Derneği’ne, kıymetli  başkanı Abdülsamet Cemal Durmuş’a, bu soğuk Ankara gününü sıcak ezgileriyle ısıtan Gazi Üniversitesi öğrencilerine,tabi ki festivalimizi bereketlendiren siz değerli Gölbaşılılara çok teşekkür ederim. Allah birliğimizi kardeşliğimizi bozmasın, halayı horandan ayırmasın, tıpkı halay ve horon çekerken yaptığımız gibi omuz omuza verip yaşamayı nasip etsin” dedi.

 

Festivale  ayrıca Gölbaşı ZİÇEV (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) öğrencileride  katıldı. Başkan Duruay Festival’e gelen engelli çocuklarla özel olarak ilgilendi, hatıra fotoğrafı çekildi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.