Gölbaşı :
z     z
20 Mart 2018, 20:38
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

GÖLBAŞI'NDA NELER OLUYOR...

GÖLBAŞI'NDA NELER OLUYOR...

ÖLBAŞI’NDA NELER OLDU?

 

SEVGİ ÇİÇEĞİ BASILI PULLAR YARINDAN SONRA PTT'LERDE ...

 

İlçemizde yeni göreve başlayan PTT Müdürü Havva Kurar'dan günün haberini aldık...

PTT tarafından Sevgi Çiçeği basılı pullar yarın piyasaya çıkıyor... İlk olarak yarın Pul Müzesinde Damga ya açılacak olan Sevgi Çiçekli pul daha sonra Türkiye genelinde de satışa sunulacak...

 

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ YAPILDI…

 

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri ilçemizde yapılan çeşitli programlarla gerçekleşti. Programlar kapsamında ilk tören Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

  8 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü etkinlikleri Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program ile devam etti. Programa Kaymakam  Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, Birim Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ve şehit ve gazi yakınları katıldı.

 

GÖLBAŞI'NDA CHP ÇİFTÇİ ÇALIŞTAYI YAPILDI...

 

CHP Gölbaşı İlçe Örgütü olarak Çiftçi Çalıştayı Gerçekleştirdi Çalıştaya .PM Üyesi Gökhan Günaydin, Ank.Milletvekili Levent Gök Bülent Kuşoğlu ,Necati Yılmaza Ankara İl Bşkanı Adnan Keskin, Gölbaşı Ziraat Odası Bşk Sadullah Karaaslan CHP iLÇE Başkanı Bülent Elikesik, bazı muhtarlar ile birlikte az sayıda çiftçi katıldı.

 

GÖLBAŞI'NIN BİR DERDİ DAHA BİTECEK...

 

Konya Yolu'nun Alta Alınması Projesi'ne ilişkin olarak toplantı yapıldı. Toplantıya Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Karayolları 4. Bölge Müdürü Öner Özgür, ihaleyi alan Firma Yetkilileri ve ilçe bürokratlarının katılımlarıyla proje hakkında bilgi alınıp, yapılacak alanda da tespitler yapıldı.

 

HASAN CELAL GÜZEL GÖLBAŞI’NDA TOPRAĞA VERİLDİ…

 

Eski Bakanlardan Hasan Celal Güzel (73) için TBMM’de tören düzelendi. Törene, Hasan Celal Güzel’in annesi sedye ile getirildi. Ardından eski Bakan Güzel, Ankara Hacı Bayram Veli Cami'nde öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Gölbaşı Mezarlığında toprağa verildi.

 

BELLAS'A YENİ GENEL MÜDÜR ATANACAK...

 

Gölbaşı Belediyesi Şirketi olan BELLAS'ta Genel Müdür değişiyor...

Bugüne kadar Genel Müdür olarak görev yapan Engin Çelik'e hizmetlerinden dolayı teşekkür edilirken, yeni genel müdürün kim olacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı...

Engin Çelik'in BELLAS'ta halen müdür olarak görevine devam ettiği öğrenildi.

 

GÖLBAŞI GEZGİNLER GURUBUNDAN HOŞGELDİN VE BAŞARI ZİYARETLERİ…

 

Gölbaşı Gezginler Gurubu üyeleri ziyaretteydi... Gezginler Gurubu temsilcisi İsa Ömercan ve üyeleri ziyaretler yaptı...

İlçe Jandarma Komutan Yzb.Murat Kuyucu'dan sonra, İlçe Nüfus Müdürü Birgül Doğanay, PTT Müdürü Havva Kurar, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özcan ile ilçemiz esnaflarından müteahhit Ahmet Yıldırım ve Hasan Kaymak'ı ziyaret ettiler.

Göreve yeni başlayan PTT müdürü, Nüfus Müdürüne başarılar dilediler. İlçemiz esnaflarıyla da görüşen gurup inşaat piyasası hakkında bilgi alışverişinde

 

KAYMAKAM BİLGİHAN HALK PAZARINI ZİYARET ETTİ…

 

Kaymakamımız Sayın Tülay Baydar Bilgihan esnaf ziyaretleri kapsamında Karşıyaka Mahallesi Semt Pazarı esnafını ziyaret etti. Ziyarete Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürü Kurtuluş Çiftçi,  İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli eşlik etti. Pazar esnafının sorunlarını yerinde dinleyen Kaymakamımız esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

 

BAŞKAN FATİH DURUAY ÇOCUKLARLA BULUŞTU…

 

Gölbaşı Belediyesi ‘Bremen Mızıkacıları’adlı oyunu miniklerle buluşturdu. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Tiyatro oyunu öncesi sahneye gelerek öğrencilere sürpriz yaptı. Renkli anların yaşandığı buluşmada Başkan Duruay öğrencilerin istek ve taleplerini dinledi. Başkan Duray: “Gölbaşı Belediyesi olarak siz  çocuklarımızın kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz çocuk oyunlarımıza devam ediyoruz.İnanıyoruz ki tiyatro ve müziklalerle okul stresinden uzaklaşıyorsunuz” dedi. Ayrıca tiyaro gösterimi öncesinde Gölbaşı Belediyesi tarafından hazırlanan “Fatih Amca Çocuklarla” animasyon- çizgi filmi izlendi.

 

GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR ANKARA ŞAMPİYONU OLDU

 

Gölbaşı Belediye Spor U-16 Futbol Takımı, U 16 Ankara Finalinde Hacettepe Sporu penaltı atışlarıyla 6-5 mağlup ederek Türkiye Şampiyonası’nda Ankara’yı temsil edecek takım oldu.

 

KONYA YOLU ALT GEÇİT PROJESİ İÇİN  TOPLANTISI YAPILDI

 

Konya Yolu’nun Alta Alınması Projesi’ne ilişkin olarak  toplantısı yapıldı.

Gölbaşılıların yılllardır beklediği Konya Yolu’nun Alta Alınması Projesi’ne ilişkin istişare toplantısı yapıldı.İstişare toplantısına;  Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Karayolları 4. Bölge Müdürü Öner Özgür,Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu,İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Konya Yolu projesinin yüklenici firma yetkilileri, TÜRKSAT,ASKİ temsilcileri katıldı.

Onur ~ 24 Mart 2018, 10:28

şu konya yolu projesinin görsellerini detaylarını gazetenizde paylaşsanızda halkda bilgilense.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.