Gölbaşı :
z     z
15 Ocak 2019, 13:03
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hemşehrimizden Gölbaşılı ögrencilere destek

Hemşehrimizden Gölbaşılı ögrencilere destek

Gölbaşılı hemşehrimiz, Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk’un öğretmen olan eşi Rana Selçuk’un himayesinde Türkiye’de sadece Gölbaşı ve Bala için uygulanan “Müzik Eğitim Projesi” ilçemizde Baldudak Ortaokulu’na gerçekleşiyor.

 

    Gölbaşılı hemşehrimiz olan Selçuk ailesinin ilçemize olan ilgisini de gösteren      Bu proje kapsamında öğrencilerin eğitimlerinde 9 öğretmen, 8 farklı branşta ve 24 mahalleden taşımalı eğitim gören 80 öğrenciye  yönelik çalışmalar devam ediyor.  Öğrencilerimizin ulaşımları 5 araç ile ücretsiz olarak sağlanıyor.

 

   Bağlama, Gitar, Kanun, Flüt, Piyano, Vurmalı Sazlar ve Koro halindeki branşlarla 80 öğrenciye verilen öğrencilerde müzik yeteneğine göre seçildi.  15 gün önce uygulanmaya konulan projeyi geçen hafta Bakan Ziya Selçuk’un eşi ile birlikte yetkililer Baldudak Ortaokulu’nu ziyaret ederek yerinde gördü.

 

     Gölbaşı’nda uygulanan bu proje ile bu alanda yetişen öğrenciler ilçemizin tanıtım çalışmalarının yanısıra özel  alanlarda oluşturacakları performans ile müzik alanında da marka bir kent olmamıza büyük katkı sağlayacaktır.

 

        Bu konularda desteğini esirgemeyen, ilçemizin eğitim ve öğretiminin en kaliteli şekilde olması için tüm uygulamaları yakından takip eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a ve bu projeyi himayelerine alarak uygulanmasına destek veren Rana Selçuk’a ve katkısı olan herkese Gölbaşılılar adına teşekkür ederiz.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.