Gölbaşı :
z     z
26 Ocak 2019, 21:16
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Mahmut Aksoy ve Ramazan Şimşek yarışacak

Mahmut Aksoy ve  Ramazan Şimşek  yarışacak

Gölbaşı Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı olarak Mahmut Aksoy oldu. Mahmut Aksoy İYİ Parti çatısı altında Belediye Başkan adayı olarak mücadele verecek

   Bugün açıklanan Mahmut Aksoy'un adaylığı ile rakibi Ramazan Şimşek ile mücadele edecek.

 

ADAYLARIN YANISIRA MECLİS ÜYELERİ YARIŞACAK...
BİZİM TARAFIMIZ BELLİDİR...İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN.
BAŞKANLIK ADAY ADAYI OLANLAR MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN Mİ SAHNE YE ÇIKMIŞTI!

Belediye eski Başkanı Yakup Odabaşı'nın İYİ Parti çatısı altında aday olacağı çok dillendirildi. Yerel basında da gündeme gelen Yakup Odabaşı'nın adaylığı şu anda gündemden kalktı. Birçok İYİ Partili vatandaşta bu seçimin Yakup Odabaşı ile kazanma ihtimalinin çok güçlü olduğunu hep söyledi, yazdı. Ne oldu da Yakup Odabaşı ne MHP den, Ne de İYİ partiden aday yapılmadı? Oysaki 5 yıl boyunca cenazeden çenazeye koştu, düğünlere gitti, gündemden hiç düşmediği gibi adaymış gibi çalıştı. Ancak aday yapılmadı,. NEDEN?

Bayram Türkmez adayların adaylık süreçlerinin hikayesini kaleme aldı. Yakında gazetemizde...


Ve adaylar açıklandı, meclis üyelik adaylıkları için Genel Merkez yöneticilerinden bazıları ilçe teşkilat yöneticilerine "şunu meclis üyesi adayı yap, bunu meclis üyesi adayı yap, iyi bir sıralama ver. Ben neysem bu da odur" gibi telkinlerde bulunarak ta yönlendirip, baskı unsuru oluşturulduğu iddialar arasında yerini alıyor. Ve İlçe Başkanları sadece Gölbaşı'nın değil, Ankara'nın, hatta Türkiye'nin kaderinde bir parça da olsa rolleri olduğunu unutmadan karar verebilecek mi? Yoksa, Genel Merkez yöneticileri ve İl yöneticileri gibi yukarıdan gelen baskıların etkisinde mi kalacak? Gölbaşı'nda siyaset alanında daha çok şeyler yaşanacak. Meclis Üyeleri listeleri açıklandıktan sonra toplu istifalara tanık olacaksınız? Bir takım organizatörlerin karalama kampanyalarını duyacaksınız? Gölbaşı bundan sonra böyle bir seçim ortamına giriyor. Herkesin söyleyebileceği birşeyler var. 
Diğer taraftan tüm partilerde yarışan belediye başkan adaylarının çoğunun meclis üyesi adayı olabilmek için yarışa katıldıkları ve bu nedenle baskı unsuru oluşturdukları da iddialar arasında bulunuyor.


Seçimlerin Gölbaşı için hayırlı olmasını temenni eder, tüm adaylara başarılar dileriz...Bayram Türkmez

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.