Gölbaşı :
z     z
20 Ağustos 2019, 22:26
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Spor Kulübüne halen kaynak bulunamadı

Gölbaşı Spor Kulübüne halen kaynak bulunamadı

Gölbaşı Spor Kulübüne halen kaynak bulunamadı…
Bu sorunu Belediye yöneticileri kökten çözmelidir...


.
Gölbaşı Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Lütfü Yılmaz ve yönetimi Turnuvalar, Yaz Spor Okulu derken kulüpteki yoğun tempoyu biraz düşürdü ancak şimdi Futbol Takımları sezon maçları var. Bir de Kış Spor Okulu açılması yönünde çalışmaları olacak.
Ben Lütfü Yılmaz’ı 20 yıl önce de tanırdım…Girişimci ruhu da var, bu konularda tecrübesi de var. Spor Kulübünün zaman içerisinde kendisine dar geleceğini de düşünüyorum. 


Belediye Başkanı Ramazan Şimşek'in en güvenilir çalışma ekibinden birisidir. Yakın çevresi de “Lütfü’ye görevi vereceksin, arkasından seyredeceksin, en iyi sonucu almadan bırakmaz…”diyor.

 

Ben de katılıyorum yakın çevresinin bu söylemlerine, Belki de belediye başkanı Ramazan Şimşek’in sağ kolu, hatta belediye yönetiminde beyin takımı içerisinde yerini alacak bir yeteneğe sahip…Ancak, siyasette bu işler böyle mi yürüyor! derseniz bunu da göreceğiz…

 

Daha önceki Belediye Başkanlarının hangisini sayarsanız sayın köylülerini, akrabalarını belediye de göreve başlatmışlardır. En az akrabacılık, köylücülük yapan Başkan Dr.Cevdet Kara oldu. En fazla akrabacılık köylücülük yapan Başkan Yakup Odabaşı oldu. Sonucunda hepsi de yaptı. Hem de belediye de özel müdürlükler, belediye başkan yardımcılığı makamlarıyla birlikte yetkili kıldılar…

 

Aslında Belediye Başkanı Ramazan Şimşek akrabacılıkta yapmıyor.

 

Ve aynı köylü/mahalleli olan Gölbaşı Spor Kulübü Başkanı Lütfü Yılmaz gibi bir yeteneğin sadece spor kulübü ile sınırlı kalmasının belediye hizmetlerinin topluma yansımasında bir sinerji kayıbı olarak görüyorum. 


Ve Başkan Şimşek’in görünen vitrininde bu tür girişimcilerinde/üretenlerinde yer alması gerekiyor.

 

Diğer taraftan, Gölbaşı Spor Kulübü’nün köklü sorunu olan parasal kaynak konusu bir türlü çözülemiyor. Bu konuda etkili bir çözüm getirilmesi lazım. Ne o deşirici gibi ondan bundan para bulacağım diye kapı kapı dolaşan Gölbaşı Spor Kulübü yöneticilerinin bu sıkıntılarını gidermek “Gölbaşına hizmette bende varım” diyen tüm yöneticilerin görevidir.

 

Hele ki, BELLAS yöneticileri, Gölbaşı Belediye Spor Kulübü Başkanlığı, bir esnaf odası başkanlığı kadar yok mu! Esnaf Odasının işletmesi için bile Alparsan Türkeş Parkı kafe işletmesini çok cüzi bir kira ile verildi de, bu spor kulübüne, ya Atatürk Sahil Parkı’ndaki işletmeyi ya da Manzara Kafe İşletmesi verilemez mi! Kaldı ki, BELLAS Bünyesinde o kadar çok işletme var ki, çoğu kira getirisi de var.

 

Diğer taraftan bu BELLAS belediyenin iştiraki ise masrafı ne ki, bu kadar gelir nerede kullanılıyor? Zaten, olumsuzluklarla dolu sayıştay raporu varmış ancak ben daha görmedim! En kısa zamanda bulunca onları da buradan kamuoyuna sunacağım..


Bu şirket, belediye ye para kazandıracak, belediye de Gölbaşılılara harcayacak. Yani, Gölbaşı halkı bu şirketlerin gelirlerinden yararlanacak. Ancak, kendi bünyesinde bugüne kadar hep zarar ettirilmiş ve kimse hesap sormamış.

 

Belediye meclisi ortak karar alıp bu şirketle ilgili geriye doğru 10-15 yıl inceleme yaptırmalılar. Partisine bakmadan bunu yapmalılar. Şeffaflık adına yapmalılar, , kamuoyundaki “her gelenin çiftliği”, imajını ortadan kaldırmak için yapmalıdırlar. İnceleme sonucunda illaki bir şey çıkacak diye de bişey yok, en azından “yokmuş denilerek” kamuoyu rahatlatılır. BELLAS bu kadar işletmeyi neden kendi uhdesinde işletme gereği duyuyor! Madem zarar ettirildiyse!

 

Belediye adına hizmet üretecek, zarar ettirmeyecek hatta kârını 10 a katlayacak girişimcilere kiralayın.Daha önce de yazdım, şimdi de söylüyorum…

 

BELLAS Bünyesindeki kafelerden birisini Belediye Spor Kulübü bünyesine verirse/aynı şekilde kiralarsa bu spor hizmetlerine de yansıdığı gibi koskaca belediye kurumunun da deşirici olarak sağda solda kapı kapı gezmesinden kurtaracak. Bu konuyu ciddi ciddi düşünmelisiniz…

 

Ben daha önce de yazdım, bu sorun çözülünceye kadar da yazacağım…

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek enerjisi yüksek, hizmet aşkıyla hareket eden bir yönetici ve diğer başkanlardan farkını da farkettirmesi lazım…

 

Önceki Belediye Başkanlarının formatında aynı devam eden bir yönetim anlayışı var ise tabi ki siyasi sonuda aynı olacaktır.
Onun için farkını farkettirecek çalışmalara öncelikle ekibi yön vererek yükünü hafifletmelidir. Ya da hızına yetişemeyen varsa ya gidecek başka kuruma ya da emekliliğini isteyecek gölge etmeyecek.

 

Şu andaki yönetim içinde bir fırsat doğdu. Bu fırsatı iyi değerlendirilirse yeni fırsatlar doğar, değerlendirilmez ise “kaçan balık büyük olurmuş..”hesabı artık hayal edip dururlar.

 

Ben bunları rahatça yazıyorum…Gerek Belediye Başkanı Ramazan Şimşek olsun, gerek çevresindekiler olsun çoğunu yakından tanıyorum. Ramazan Başkanı 40 yıldan beri ailece tanırız. Doğal olarak bir komşuluk duygusu da yüksektir. Ve başarılı olması için de elimizden geleni her koşulda yapacağız..
Aklımda olan birkaç projenin yürütülmesi için girişimlerim oldu. Önceki başkanlardan farklılığını Gölbaşılılara daha fazla hissettirip, yaşatması adına uzaktan da olsa desteğimizi vereceğiz.

 

Aslında şu anda bile o kadar güzel çalışmaları var ki…O kadar güzel düşünceleri var ki…
Ancak, bunlar kamuoyunda daha yer etmedi. Neden, yer edemedi burada eksiklik nereden kaynaklanıyor ona da bakmak lazım.

 

Ben bazı şeyleri farkediyorum ancak çevresindekilerin bunları görmesi ve düzenleme getirmesi gerekiyor. Ramazan Şimşek başkan nasıl başarılı olacaksa o şekilde çalışmalarını uygulayacağı ekibini mutlaka oluşturacaktır.

 

Şunu da buradan söyleyim…Eski belediye başkanlarından bazıları halen çok hırslı mı bilmiyorum ancak ekipleri hırslı!, Eski Başkanlara açık ve net olarak söylüyorum ki, siz bu sevdadan vazgeçin..” sizin şahsınızla ilgili bir durum değil bundan vazgeçmeniz…Şahsınız iyi, vatansever insanlarsınız ancak etrafınıza rantiyecilerin yanısıra çöreklenen etnik ve dinsel gurupların etkisi çok fazladır.

 

Sırf, bu etnik ve dinsel guruplara alet olmamak için vazgeçin… İsterseniz buradan hepsini de tek tek yazıyım ancak bunun daha fazla zararını da siz görürsünüz? Sadece geriye dönüp olan bitene bakmanız bile yeterlidir!

 

Bu memlekette sadece silahlı değil, silahsız terör örgütleri olan dinsel bölücüler ve etnik ırkçılarla da büyük bir mücadele var ve bu siyasi mücadelede de Gölbaşı da önemli bir yere sahiptir. Onun için bazen fedakarlık yapmakta önemli bir hizmettir…

 

Onun için herkes işine gücüne baksın, çalışsın, üretsin, ilçemizi kalkındırsın, birliğimiz, dirliğimiz, bütünlüğümüz adına da Türkiye’nin model bir kenti olsun…
Şura da yeni belediye yönetiminin 6 ayını doldurmasına az bir zaman kaldı…

 

Günler göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Bir fırsatınız oldu güzel güzel, bunu daimi yapın, yeni fırsatların doğmasının yolunu açın…Kazanan siz olun. Kazanan Gölbaşı/Gölbaşılılar olsun...

 

Selam ve Saygılarımla
Bayram Türkmez
20 Ağustos 2019

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.