Gölbaşı :
z     z
13 Temmuz 2010, 12:26
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! (Kısa-Kısa)

1-1990 ve Daha Yaşlı Doğumlular  Sincan Askerlik Şubesi’ne Müracat Edecek..

 

Bu yıl askerlik çağına giren 1990 doğumlular ile daha yaşlı doğumlu olup, geçen yıllarda askerlikleri ertelenen yükümlülerin son yoklamaları 14  -  30 Eylül 2010 tarihleri arasında Sincan Askerlik Şubesi Başkanlığı’nda yapılacak.

   Son yoklama için Nüfus Cüzdanı, Diploma yada tastikname, 2 fotoğraf, Varsa işle iligili sertifika, bonservis, sürücü belgesi,  hastalığı varsa rapor veya tedavi belgesi  ile başvurmaları gerekiyor.

    Askerlik Şube Başkanlığı tarafından bildirilen Son Yoklama Günleri yazılı olarak kamuoyuna da sunuldu.

 

 2-Tarım Bilgi Sistemi Projesi Gölbaşı'nda da uygulanıyor..

      Tarım Bakanlığı, bugün protokolünü imzaladığı Tarım Bilgi Sistemi ile daha kolay veri sağlanabilmesi için sistemi yaygınlaştıracak.

    Bakan Mehdi Eker, "Kurumlar arası irtibatın iyi sağlanması, verilerin çek etmek için müşterek çalışma yapılıyor. Protokol birlikte çalışmanın esaslarını belirliyor. Tarım istatistikleri daha sağlıklı derlenip işlenecek güvenilirlik oranı yükselecek. Sağlıklı veriler elimizde olacak. Sağlıklı veriler üzerinden planlama yapacağız." bilgisini verdi. Projeyi ilk olarak Ankara, Ayaş, Gölbaşı ve Çubuk ilçelerinde iki köyde uyguladıklarını kaydeden Eker, protokol ile sistemin daha Yaygın hale geleceğini vurguladı.

 

3-İçişleri Bakanı Beşir Atalay Bugün Gölbaşı'nda Polis Akademisinde..   İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsü'nde 38. Dönem Temel Özel Harekat Kursu mezuniyet törenine katılacak.    4-Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü Osman Tan Polis Karakolu'na Yeni Amir atandı..      Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaparken tayini çıkan Turgut Tatar'ın yerine vekaleten Müdür Yardımcısı Hakan Duman görev yapıyordu. Nallıhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden ataması yapılan Murat Buğatekin  Emniyet Amiri olarak göreve başladı.    Bazı yerel basın yanlış bilgi sonucu Emniyet Amiri Murat Buğatekin'i, İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı diye yazdı.  

5-Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı parklar dökülüyor…

 

    Büyükşehir belediyesi tarafından  her köye bir park projesi  çerçevesinde yapılan çocuk parkları bakımsızlıktan çürümeye terk edilip,  Gölbaşı’nın mahalle ve köylerinde bulunan  çocuk parkların tüm donatıları bakımsızlıktan hurda bir hale geldiği bildirildi.

 

Köy sakinleri “Çocuk parklarını yaptılar. O gün bu gündür  ne gelen var! Ne giden! Bir kaç defa Büyükşehir belediyesine haber verdik. Gelen olmadı. Parktaki donatılar tamamen kırıldı. Çocuklarımız  kırık ve bozuk oyuncaklardan zarar görmeye başladığı için parklara gönderemiyoruz. Köyümüzün yapacak imkanı yok. Bazı yetkililer yapacağız diyorlar. Bizlerde  bu parkların yenilenmesini  bekliyoruz.”dediler.

 

6-Tulumtaşlılar Dernek Açılışı Yapacak..

 

   Ankara Gölbaşı Tulumtaş Mahallesi Yardımlaşma Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği 17 Temmuz 2010 tarihinde saat 12.00 de Tulumtaş Mahallesi Konağı’nda açılış yapacak.

    Dernek Başkanı Muzaffer Yanık ve Muhtar Recai Özkan’ın herkesi açılışa davet ettiği programda Seymen Gösterileri, Yerel Türkücüler Hikmet Zeybek ve Ekrem Kara’da konser verecek. Açılış Yemeğinin verileceği programla ilgili detay için 0532 717 81 48 den bilgi alınabilir…

 

7-Gölbaşı’nda ilk defa bir parti teşkilatı diksiyon kursu verdi..

 

       Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından Gölbaşı'nda düzenlenen diksiyon kursu sertifika töreni İlçe Başkanlığında gerçekleştirildi.

    BBP Gölbaşı İlçe Başkanı Orhan Şahin, toplumla daha düzenli ilişkiler kurma, insanların birbirini daha iyi anlama ve anlatabilmesi için, bayanlara diksiyon kursu verdiklerini söyledi.     

       Diksiyon kursuna 25 bayanın katıldığını ifade eden Şahin “Nüve Eğitim ve Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Kişisel Gelişim uzmanı Zeynep Mızrak tarafından verilen diksiyon kursuna 25 bayan katıldı” dedi. BBP Gölbaşı Hanımlar Komisyonu Başkanı Zeynep Genç'inde katıldığı diksiyon kursuna katılan 25 bayana BBP Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun imzaladığı sertifikaları verildi

 

8-Dolu’nun Vurduğu Tarlalarda Hasar Tesbiti Ortaya Çıktı..

 

   Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan, geçen hafta dolunun vurduğu tarlalarda hasar tesbitinin yapıldığını en fazla yüzde 70 hasar ile Yavrucuk, Velihimmetli ve Hacımurtalı Mahalleleri’nde meydana geldiğini, Emirler, Subaşı ve Çeltek’te ise yüzde 15 ile 30 arasında hasar olduğunu belirtti.

 

 

9-Eski Milli Güreşçi’nin evlat açısını Başkan Odabaşı’da Paylaştı…

 

     Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, her hafta meclis üyeleri ve birim müdürleri ile birlikte  TEDAŞ’ta eski Milli güreşçilerden Muharrem Demireğen’in oğlu Tuğrahan’ın cenaze namazına katıldı.

      Türkiye’ye 62 kiloda Avrupa şampiyonluğu kazandıran eski güreşçilerden Muharrem Demireğen’in oğlu Tuğrahan’ın vefatı, güreş camiasını üzüntüye boğdu.

 

10- Gölbaşı Anadolu Sofrası Lokantası İşletmecisi Gürsel Demir'e Teşekkür Geldi..

 

  Kore'de Savaşanlar, Kıbrıs ve Güneydoğu Kahramanları Derneği Anadolu Sofrası işletmecisi Gürsel Demirci'ye Teşekkür Belgesi verdi.

  KORSAVAŞ Genel Başkanı Ertuğrul Erdoğan imzalı Teşekkür Belgesi'nde, "Derneğimize Yapmış Olduğunuz Katkılarınızdan Dolayı Türkiye Gazileri Adına Şükranlarımızı Sunarım." denildi.

 

11-Berber Ekrem Çelebi’nin Oğlu Emrah’ta Evleniyor..

 

Gölbaşılı Berber Esnafı Ekrem Çelebi  eşi Beyaz Çelebi’nin sevgili oğlu Emrah ile Hasan Özcan  eşi Güler Özcan’ın sevgili kızı Gamze evleniyor. Düğün Haymana Yolu Okul Sokak’taki evde yapılacak olup, Pazar günü 09.30 da Polatlı’ya Gelin Almaya gidilecek.

  Genç Çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz..

 

 

 12- Eylül Enerji Firması Müdürü Ramazan Arıkan isimli Vatandaştan Çiftçilere Öneri;

“Kayın Mantarı Üretimi Yapabilirsiniz.”

 

    “ Gölbaşı’nda binlerce dönüm alanda hububat üretilmekte , saman para etmediği için tarlada kalmaktadır..atıl durumdaki samanları kayın mantarı üretiminde değerlendirebilirsiniz..

 

   .Türkiye’nin bir çok yerinde, çiftçilere kayın mantarı üreticiliğini öğrettiğini belirten,  Arıkan “Gölbaşılı çiftçilerede kayın mantarı konusunda yardımcı olmak istiyor..samanları kayın mantarı üretiminde değerlendirerek ülke ekonomisine katkı yapabilirsiniz.”diyor.

 

      Organik, düşük üretim ve yatırım maliyeti ile üretilen, çok az işçilik ve işletme giderli, yüksek ticari değeri olan bu mantar türü, her türlü iklim şartlarında üretilebilmektedir.

 

 

 13-Milli Eğitim de Yıllık İzinler Sırasıyla Yapılıyor..

 

   Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Nadir Kurt ve Muhittin Arık yıllık izinlerini kullanıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Karabulut halen yıllık iznini kullanmazken, geçen ay Şube Müdürü A.Hamit Saydam’da yıllık iznini kullanmıştı. Diğer Şube Müdürleri de yıllık izin için sırada bekliyor...