Gölbaşı :
z     z
17 Temmuz 2010, 20:48
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Neler Oluyor! (Kısa-Kısa)

MOGAN KIYISINDAKİ  MİLLİ PİYANGO SOSYAL TESİSİ SATILACAK..

 

 

    Memurların ucuza tatil yaptığı sosyal tesislerin satışına başlandı. Maliye Bakanlığı'na ait Ankara'daki iki adet sosyal tesis 3 Ağustos 2010 tarihli ihale ile satışı yapılacak.

 

      Ankara Defterdarlığı'ndan yapılan açıklamada satışa çıkarılan tesislerden ilkinin Milli Piyango Genel Müdürlüğü'ne ait olan tesis Gölbaşı Mogan Gölü kıyısındaki toplam 11 bin 872 metrekare alanda bulunduğu belirtildi. Tesiste 3 bin 200 metrekare kapalı tesis alanı yanı sıra kapalı yüzme havuzu, lojman binası, trafo merkezi, basketbol, voleybol, futbol, tenis sahası, çocuk parkı, yeşil alan ve otopark bulunuyor.

 .

 

ÖZEL ÇEVRE KORUMA KURUMU PLANLADI. BÜYÜKŞEHİR VE TOKİ ORTAK YAPACAK GALERİLER GÖLBAŞI’NA GELECEK..

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kent merkezinde faaliyet gösteren oto galerilerinin şehir dışına taşınması konusunda TOKİ ile ortak hareket edeceklerini belirterek, “Biz Gölbaşı’nda toplam 300 işyeri yapmaya karar verdik. TOKİ de havalimanı karşısında Çubuk Yolu’ndaki alanda 200 işyeri yapacak. Böylece toplam 500 galeri işyeri hizmeti sunulacak” dedi.

 

  YAYLABAĞ TOPLU KONUTLARI BELEDİYENİN KASASINI DOLDURACAK..

 

    Yaylabağ Toplu Konut Projesi için yapılacak altyapı çalışmaları, proje,  ruhsat ve harçları ile Gölbaşı Belediyesi'ne para girmesi bekleniyor. Kimileri 10 ile 20 Trilyon Lira arasında Belediye ye para gireceğini savunuyor...Yerel Gazete  ve DHA temsilciliği olarak  bu konunun ayrıntılarını takip ederek,  kamuoyuna ayrıca sunacağız..

 

Gölbaşı Yaylabağ Toplu Konut Projesi, yaklaşık 10.000 konutluk bir toplu konut projesidir. Bunun yaklaşık 6.000 konutluk kısmı Kooperatifler Birliğinin kordinasyonunda bağlı kooperatifler tarafından gerçekleştirilecektir. Bu konutlardan yaklaşık 4.000 adet müstakil konut, geriye kalan yaklaşık 2.000 adet ise çok katlı konutlar olarak tasarlanacaktır. Konut sayıları Kentsel Tasarım Planları’ndan sonra kesinlik kazanacaktır. Müstakil konut olarak düşünülen konutlar için yaklaşık 500 m2 imar parseli ve bu parsel üzerinde 200 m2 brüt imar hakkı, çok katlı konutlar ise, insan ölçeğinde, 200 m2 brüt imar hakkı alanına sahip konutlar olarak projelendirilecek.

 

ESKİ BAŞKAN DR. CEVDET KARA BİR İTİRAFTA DAHA BULUNDU...

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gölbaşı'nda  1999-2004 arası Belediye Başkanlığı Yapan Dr.Cevdet Kara Gölbaşı Belediyes Spor Kulubü ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendi döneminde Gölbaşı Belediye Spor Kulubü ile Gençler Birliği Spor Kulubü Başkanı İlhan Cavcav arasında sözleşmenin son aşamaya geldiğinde başkanlık döneminin bittiğini belirtti. Kara şunları söyledi. " Spor Kulübü'nü olduğu gibi Gençler Birliği'ne yani Cavcav'a teslim edecektik. Onlar takımıda 2. liğe kadar çıkaracaktı. Tesislerde onlardan sorumlu olacaktı ve yeni tesisler yapacaklardı. Yani, Spor Kulubü ile Belediye'nin hiçbir ilgisi olmayacaktı." diyerek kendi döneminde bir protokol yapıldığını ancak uygulamaya geçilemeden başkanlık döneminin bittiğini belirtti. Dr.Cevdet Kara, Gölbaşı Belediyesi olarak Mogan Park ve Maya Düğün Salonu'nun olduğu bölge içinde Büyükşehir Belediyesi ile ortak kullanmak üzere protokol yapıldığını açıklamıştı. Ancak, bunların peşine kimsenin düşmediğini ve Gölbaşı'nın elinden nasıl gittiğini anlayamadığını belirtmişti..

 

 

 

GÖLBAŞI EMNİYET MÜDÜRÜ, ANKARA İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK  GİDİYOR

 

   3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’nden 2. sınıf Emniyet Müdürü olan kadrosu gereği Ankara İl Emniyeti’ne atanarak Müdür Yardımcısı görevi yapacak olan M. Turgay Karabulak’ın tayini olacak. Hatta yerine Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü’de görevli Müdür Yardımcısı Cihangir Kaya’nın geleceği öne sürülüyor.

 

HAYMANA EMNİYET MÜDÜRÜ'NÜN GÖLBAŞI'NDAN ZİYARETÇİLERİ VARDI..

 

   Gölbaşı İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı iken Haymana Emniyet Müdürü olarak geçen ay göreve başlayan Yaşar Yoldaş'ı Göl-Der Başkanı İsa Ömercan, Ressam-Şair M.Halis Bozkurt, Emekli Spor Yazarı Erdoğan Çelebi  Haymana'da  ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler.  Makamında ziyaret edilen Yaşar Yoldaş daha sonra misafirlerine Haymana'yı gezdirdi. (Ayrıntılar gelecek)

 

MOGAN BIÇAK GÖLBAŞI’NIN TANITIMI İÇİN FUAR FUAR GEZİYOR…

 

   Av ve Ev bıçaklarının yanı sıra aksesuar olarakta çeşitli bıçaklar üreterek üzerine Gölbaşı Sevgi Çiçeği motifleri işleyen ve adını da gölden olan Mogan Bıçak işletmecisi Mehmet Turhan Tuncay şimdi de Kızılcahamam Festivali’nde tanıtım yapıyor. Gölbaşı’ndan Konyalı Desticiler olarak bilinen ve yeni adı Mogan Desdicileri olan çanak çömlek imalatçıları da Kızılcahamam festivaline giderek yerlerini aldı.

 

RIZA KOÇ’UN AYAKKABILARI ÇALININCA YALINAYAK KALDI..

 

    Gölbaşı Merkez Cami’nde Cuma namazını kılan Emlakçı Rıza Koç dışarı çıktığında ayakkabılarının yok olduğunu gördü. Sağda solda ayakkabı arayan Rıza Koç ayakkabıları bulamadı. Yalınayak kalan Rıza Koç’un imdadına  Kendi köyü olan Yavrucuk Muhtarı Yaşar Büyükbalcı  Rıza Koç’u arabasına alarak evine bıraktı. Rıza Koç, geçen hafta yeni aldığı ayakkabıları çalan hırsıza seslenerek, “Hırsız kardeşim, bula bula benim ayakkabımı mı buldun. Geçen hafta 150 lira para verdiydim. Ayakkabılarımı getirirsen senden şikayetçi olmayacağım.”diyerek mesaj gönderdi.

  

GÖLBAŞI’NDA EV KİRALARI UCUZLUYOR..

 

    Gölbaşı’nda ev kiraları 3 yıl önceki fiyatlara dönüyor. TOKİ’nin Örencik Mahallesi’nde yapmış olduğu konutlar kiralarla birlikte konut satış fiyatlarını ucuzlatırken, Üniversite ögrencilerininde kiraladıkları evleri boşaltarak memleketlerine gitmesi kiralık evlerin çok olmasına neden oldu. Önceki yıllarda 400 lira’ya verilen kiralarda yeni manzaralı binalarda 400-450 lira olurken, manzarasız ve güneş almayan binalarda 300 – 400 lira arasında değişiyor. Bazı konutların 275 lira’ya da kiraya verildiği görüldü. TOKİ Örencik Konutlarında ise kiralar dairesine göre 200  ile 300 lira arasında değişiyor..

     Gölbaşı Ankara Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Erhan Emlak’ın camında asılı bulunan kiralık evler listesi ev kiralarının ucuzladığını gösteriyor…