Gölbaşı :
z     z
06 Eylül 2010, 00:58
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Haşlak Ekibinden "Evet" Turları...MHP'den "Hayır" Turları..

    Gölbaşı Eski Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak, yaklaşan 12 Eylül öncesi esnafları ziyaret ederek, referandumda "EVET" oyu vermelerini istedi. 

   Beraberinde belediye meclis üyeleri Hakan Han Özcan, Engin Çelik, eski belediye meclis üyeleri Fikret Akliman, Yakup Kurtoğlu, Hali İbrahim Meral, Andezit Üreticileri Derneği Başkanı Bayram Dursun, işadamları Yücel Aktaş ve Hakan Kartal ile Gölbaşı Esnafını ziyaret eden Haşlak, esnaftan referandumda destek söz istedi.
    Esnafa "hayırlı işler" diyerek tokalaşan Haşlak, referandumda "evet" oylarının çıkması halinde, ülkemizin daha ileriye gideceğini söyledi. Temel hak ve özgürlüklerinin önünün açılacağını, yargının tam bağımsız hale geleceğini ifade eden Haşlak'a, esnaflar destek sözü verdi.     MHP'liler "HAYIR" turunda...    

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı Referandum çalışmalarına hızla devam ediyor. İlçe Başkanı Selçuk Dağdelener, yönetim kurulu üyeleri ile beraber mahalleleri gezerek seçmenlerden ‘HAYIR’ için oy istediler.

Gölbaşı İlçe Başkanlığı Taşpınar, Kızıçaşar, Ballıkpınar, Hacılar, Hacımuratlı, Yavrucak, Gökçehöyük, Topaklı, Çayırlı ve Subaşı mahallelerinde Referandum çalışmalarını sürdürdü. MHP İlçe Başkanı Dağdelener ve beraberindeki heyet vatandaşlara Referandum’da neden HAYIR oyu verilmesi gerektiğini açıklayarak destek istediler.

Mahalle sakinleri Hükümetin tarım politikalarından şikâyetçi olan mahalle sakinleri Referandumda hayır vereceklerini söylediler.

İlçe Başkanı Dağdelener Referandumun dönüm noktası olacağını belirterek “Elbette ki Anayasa değişmelidir. Ama bu Anayasa değişikliği yalnızca dış güçlere ve ayrılıkçı bazı kesimlerin menfaati doğrultusunda hazırlanmıştır.  Samimiyetten uzak bir anayasa değişikliğine ‘HAYIR’  diyoruz. Bunun içinde vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. İnanıyorum ki 12 Eylül’de sandıktan ‘HAYIR’ zafer ile çıkacaktır” dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.