Gölbaşı :
z     z
29 Ekim 2017, 13:55
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakam Bilgihan, Cumhuriyet Bayramı için neler, neler söyledi...

Kaymakam Bilgihan, Cumhuriyet Bayramı için neler, neler söyledi...

GÖLBAŞI’NDA CUMHURİYET ÇOŞKUSU YAŞANDI…

 

     Dün Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan etkinlikler,  akşam fener alayından sonra bugün sabah Kaymakam Bilgihan’ın makamında tebrikleri kabulü ile devam etti. Atatürk Sahil Parkı’nda devam etmesi planlanan etkinlikler Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde tamamlandı.

 

     Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Cumhuriyetin kuruluşunun 94.yıl kutlamaları kapsamında yapılan konuşmasın da  İlçemiz kamu kurumlarını 15 Temmuz gecesi bombalayan FETO/PYD Terör Örgütü’ne vurgu yaptı.

 

   Kaymakam Bilgihan konuşmasında  “Gazi Gölbaşı” ifadesini kullanarak, “. Bu vesile ile ülkemizin birliği ve beraberliği için cansiparene bir şekilde mücadele eden, karanlık bir geceyi aydınlığa kavuşturan gazi gölbaşımızda görev yapmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum.”dedi.

 

  “Cumhuriyetin ilanı türk tarihinin dönüm noktası, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesi ve modern bir milli devlet olma yolundaki kararlığının bir ifadesidir”diyen Kaymakam Bilgihan şöyle konuştu.

 

   “Büyük Atatürk’ün eseri, bir büyük devrim ve milletimize  eşsiz bir armağan olan cumhuriyetin 94.yılını kutlamanın çoşku ve heyecanı içindeyiz. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Cumhuriyetin ilanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yüce Türk milletinin istiklal ve istikbaline karşı başlattığı kurtuluş savaşını tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlıkla zaferle taçlandırdığı  tarihin adıdır. Cumhuriyetin ilanı Türk tarihinin dönüm noktası, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesi ve modern bir milli devlet olma yolundaki kararlığının bir ifadesidir.

 

  … Cumhuriyet,  Aynı zamanda en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvet milletin kendisidir… Cumhuriyetin ilanı Türk tarihinin dönüm noktası, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesi ve modern bir milli devlet olma yolundaki kararlığının bir ifadesidir

 

    …Kahraman milletimiz iradesine ve bağımsızlığa kasteden mihraklara, terör örgütleri ve işbirlikçilerine karşı milli mücadele döneminde olduğu gibi 15 temmuz tarihinde de aynı kararlılıkla mücadele etmiş    vatan, bayrak ve istiklali söz konusu olduğunda ölüme atılabileceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 

Bu vesile ile ülkemizin birliği ve beraberliği için cansiparene bir şekilde mücadele eden, karanlık bir geceyi aydınlığa kavuşturan Gazi Gölbaşımızda görev yapmaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum…”dedi

 

    Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Cumhuriyet Bayramı nedeniyle vermiş olduğu mesajda şunları söyledi.

 

“Milli mücadele yıllarında Türk milletinin düşmana karşı birlik ve beraberlik içinde vatanına ve bağımsızlığına sahip çıktığını aktaran Başkan Duruay, şunları kaydetti:

 

“Cumhuriyet, milli mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferin sonucudur.  Bu sebeple, Türk milleti kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur  dolu yarınlara ulaştırmak için el birliğiyle çalışacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetin 94. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

 

    İlçemiz siyasi parti temsilcileri AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik, MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, SP İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu, BBP İlçe Başkanı Mücahit Durgut…sosyal medya  hesaplarından ve cep telefonlarından mesaj çekerek vatandaşların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

 

    Gölbaşı Belediyesi dün akşam fener alayı düzenledi. Fener Alayına Kaymakam Tülay Baydar Bilgihan, Belediye Başkanı Fatih Duruay, Siyasi Parti Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Ankara Kulübü Gölbaşı Şube Başkanlığı Seğmen Ekibi eşliğinde Kaymakamlık binası önünden Atatürk Sahil Parkı’na kadar yürüyen alay katılımcıların coşkusuyla son buldu.

 

     Ayrıca, CHP İlçe teşkilatı gündüz Eymir Gölü’nde yürüyüş düzenledi.

  

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.