Gölbaşı :
z     z
24 Eylül 2018, 00:30
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye emlak servİsi gelirlerini zimmetlerine geçirmişler!

Belediye emlak servİsi gelirlerini zimmetlerine geçirmişler!

 Belediye emlak servİsi gelirlerini zimmetlerine geçirmişler!

 

   Gölbaşı Belediyesi Emlak Servisinde bazı memurların zimmet suçu işlediği tespit edildi. Zimmet suçu işleyen B. ve M. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

 

     Gölbaşı Belediyesi Emlak Servisinde gelir ile gider birbirini tutmayınca yapılan araştırmalar sonucu 2 kişi tutuklandı. Tahsil edilen parayı daha sonra silerek irsaliyelerde orantısızlık meydana gelince belediye yetkilileri  emniyet yetkililerini harekete geçirdi.

 

     Emniyet Müdürlüğü Mali İşlerle Mücadele ekipleri tarafından yapılan ilk inceleme sonucu memurlardan B. Ve M. nin kullandıkları bilgisayar gelir gider hareketlerinde oynamalar olduğu tespit edildi. Tahsil edilen paraların daha sonra silindiğini de tespit eden mali polis ilk inceleme sonucu 2 görevlinin zimmet suçu işledikleri iddiasıyla gözaltına aldı. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkeme  tarafından tutuklandı. Verdikleri ifade de B. ve M. nin birbirini suçladıkları öne sürülürken,  incelemelerin son 10 yılı kapsayacak şekilde devam edeceği de öne sürüldü.  Diğer taraftan emlak servisinde görevli diğer personelllerinde  tedirginlik yaşıyor. Emlak Servisi  görevlilerinin  servise ait  kişiye özel internet sayfa şifrelerini birbirlerinden saklamadıkları ve  bir başkasının kendi işlem sayfasında gayriresmi işlem yapılmasından tedirğin oldukları da öğrenildi.

 

    Zimmet boyutunun milyonlar civarında olduğu iddia edilirken,  servis hesaplarında iptal edilen ödemelerin hepsinin geriye doğru incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

bekir çay ~ 20 Ekim 2018, 09:00

Sayın belediye başkanı başkanlık bölümünden çıkıp icraatın yapıldığı kısıma hiç uğramaz servisleri denetlemezse emanetide ehline vermez kendi kafasına göre belediyeyi çiftlik gibi\ngörürse olacağı bu yazık olmuş çok yazık atalarımız ne demiş kızını boş bırakırsın ya davulcuya varır ya zurnacıya demi başıboş belediye başkan başka işlerle gün geçiriyor zaar

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.